„Rzeczpospolita”: Patrioty na finiszu - umowa już w marcu?

/
Najprawdopodobniej w marcu podpisana zostanie umowa na dostawy…

Zaporoże

/
Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich, t. 14, pod red. B. Chlebowskiego, Warszawa 1895, s. 402-412.

Kamienne Mogiły

/
„Kamienne Mogiły” („Кам’яні Могили”) to ścisły rezerwat stepowy położony na ukraińskim Zaporożu o 40 km na północny wschód od dużego portowego miasta Mariupol nad Morzem Azowskim.

Północny step

/
Stepy kojarzą nam się zazwyczaj z południowo-wschodnią Ukrainą i wybrzeżami Morza Czarnego.

Kredowa flora

/
"Kredowa flora" ("Крейдова флора") to rezerwat będący filią złożonego z kilku części Ukraińskiego Rezerwatu Stepowego ("Український степной природний заповідник"), położona nad brzegiem rzeki Siewierski Doniec, w pobliżu wsi Krywa Łuka, o 20 km na wschód od miasta Słowiańsk w obwodzie donieckim.

Askania Nowa

/
"Askania Nowa" to położony o 100 km na wschód od obwodowego miasta Chersonia i o niespełna 40 km na północ od nasady Półwyspu Krymskiego największy ścisły rezerwat stepowy na Ukrainie, mający międzynarodowy status rezerwatu biosfery i będący jednym z czterech obiektów tej rangi w tym kraju.

Biełokuzminowka

/
Jeśli ktoś chce zobaczyć prawdziwe stepy ukraińskie, musi udać się w okolice miast Donieck i Łuhańsk, które są głównymi centrami największego na Ukrainie okręgu górniczo-przemysłowego, zwanego Donbasem, znajdującego się w najdalej na wschód wysuniętej części tego kraju.