Komitet Żydów Amerykańskich “potępił rewizjonizm historyczny przeciwko Polsce”.

To absurd i w rzeczywistości nikt nie powinien zdawać sobie z tego sprawy lepiej niż Moskwa” – skwitowali słowa rosyjskiego ambasadora przedstawiciele Komitetu Żydów Amerykańskich.

PRZECZYTAJ I ZOBACZ: Rosyjski ambasador: Polska ponosi odpowiedzialność za wywołanie II wojny światowej. MSZ i Premier protestują [VIDEO]

Żydzi przypomnieli, że Polska była pierwszym krajem napadniętym przez Hitlera, co stanowiło początek II wojny światowej. “Pomimo dzielnej walki przeciwko najeźdźcom, polskie siły były mniej liczne, niedozbrojone i pokonywane dzięki lepszym decyzjom taktycznym” – napisano w dokumencie. Gdy Polacy stawiali opór agresorowi z zachodu, “Związek Sowiecki był sojusznikiem nazistowskich Niemiec”.

W dokumencie ACJ stwierdzono, że ambasador Andriejew “całkowicie zignorował” fakt, iż w dniu 17 września 1939 roku Związek Sowiecki zaatakował Polskę i rozpoczął okupację wschodniej Polski. “Niesprowokowane działania Stalina doprowadziły do stałej zmiany wschodniej granicy Polski” – zaznaczono. “Co więcej, wiosną 1940 roku, tysiące polskich oficerów zostało zamordowanych przez NKWD, tajną policję sowiecką, w lesie katyńskim. Przyznanie się do tej oczywistej i bolesnej prawdy zabrało Moskwie ponad 5 dekad” – wskazano.

Możemy mieć jedynie nadzieję, że jego zwierzchnicy w Moskwie szybko zdystansują się od wypowiedzi ambasadora” – podkreślono w zakończeniu.

wprost.pl/KRESY.PL

forma płatności