W Bratysławie odbędzie się dziś nieformalne spotkanie unijnych ministrów spraw zagranicznych w formule Gymnich. Tematami rozmów mają być m.in. sytuacja w Turcji, a także implementacja porozumień mińskich i dalsze kroki wobec Rosji.

Część państw Unii Europejskiej chciałaby zniesienia sankcji wobec Rosji, jednak sprzeciwiają się temu m.in. Polska i Niemcy.

To spotkanie jest kolejnym krokiem w przygotowaniach do szczytu Unii Europejskiej w Bratysławie, gdzie mogą zapaść ważne decyzje.

Dla Polski ważną kwestią jest utrzymanie sankcji wobec Rosji – ocenił Przemysław Żurawski vel Grajewski.

Pod wpływem Polski, państw bałtyckich i Rumunii sankcje zostaną utrzymane. Jest to natomiast sytuacja dynamiczna w tym rozumieniu, że istnieje silne lobby w Unii Europejskiej złożone z państw śródziemnomorskich i poważnych sił w samych Niemczech, a także niestety takie głosy dochodzą z Grupy Wyszehradzkiej, by rozważyć zniesienie sankcji. To by było oczywiście krokiem zachęcającym Rosję do kolejnych agresji. Poświadczeniem tego, co swego czasu jeden z członków Rady Federacji, czyli izby wyższej parlamentu rosyjskiej, oświadczył w momencie, gdy ciało to dawało Putinowi prawo do wprowadzenia wojsk rosyjskich na Ukrainę. Mówiąc o oczekiwanej reakcji Zachodu Putin powiedział: trochę pokrzyczą i przestaną– wskazał Przemysław Żurawski vel Grajewski.

W trakcie dzisiejszych tego typu rozmów – w odróżnieniu od obrad Rady ds. Zagranicznych – nie dochodzi do uzgodnienia żadnych formalnych decyzji.

RIRM/KRESY.PL

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. baciar
    baciar :

    ten miłośnik banderlandu i wielki przyjaciel tfu tymy jeszcze cokolwiek ma do powiedzenia wielki bohater za imunitetem ciekawy jestem gdyby tak naprawde moskale sie wkurzyli czy pierwszy stanol by do walki za swoich kolegow morderców czy pierwszy by rece wzniósł ku górze nie cierpie takich kanalii szkoda ze to ma cokolwiek wspólnego z POLSKA

  2. mp
    mp :

    ten vel hujowski to agent sanhedrynu,dostał taki rozkaz od swych włascicieli.Może sie okazac ze za ruchem banderowskich zwyrodniałych oprawców stoją podrabiane zydy czyli CHAZARY.Dlatego nic nie jęcza i nie lamentują do UpaDlińców o ”zydowskie ”ofiary mordowane przez banderowców i szuchewyczów