Funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach zatrzymali 2 cudzoziemców, którym przedstawiono zarzut pomocnictwa w popełnieniu przestępstwa niezgodnego z prawem przekraczania granicy państwowej. Obaj, ze względu na ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego, zostaną wydaleni z Polski pod konwojem.

Jak poinformowała w środę służba prasowa SG, funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach zatrzymali 2 cudzoziemców, którym przedstawiono zarzut pomocnictwa w popełnieniu przestępstwa niezgodnego z prawem przekraczania granicy państwowej. Obaj, ze względu na ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego, zostaną wydaleni z Polski pod konwojem.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 2 cudzoziemców (35-letniego obywatela Gruzji oraz 22-letniego obywatela Azerbejdżanu), którzy udzielali pomocy nielegalnym migrantom w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom. Okazało się, że cudzoziemcy konwojowali pojazdy wiozące migrantów i ostrzegali przed prowadzonymi na trasie kontrolami Straży Granicznej lub innych służb.

Z uwagi na popełnione przestępstwo funkcjonariusze SG wszczęli postępowanie przygotowawcze i przedstawili Gruzinowi i Azerowi zarzuty. Obywatel Azerbejdżanu przyznał się do przedstawionego zarzutu i dobrowolnie poddał się karze 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na okres próby wynoszący 2 lata. Natomiast obywatel Gruzji nie przyznał się do popełnienia przestępstwa, złożył jednak obszerne wyjaśnienia. Decyzją sądu cudzoziemcy zostali umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców do czasu skutecznego ich wydalenia pod konwojem.

Zobacz też: Polskie służby uratowały nielegalnych imigrantów, którzy utknęli na bagnach [+VIDEO]

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply