4:2. Wspaniałe zwycięstwo Polonii!

KS Polonia znów się wspaniale zaprezentowała i pokazała, na co ją stać: w Wilnie pewnie pokonała wicelidera I Ligi drużynę Šilas Kozłowa Ruda 4:2. Zwycięstwo to pozwoliło polskiej drużynie uciec z przedostatniego miejsca w tabeli, ale w ostatnim meczu II rundy czeka ją najtrudniejszy mecz – w Kłajpedzie z Granitasem, samotnym liderem tej ligi. Potem jeszcze pięć kolejek III rundy, które zadecydują o tym, kto spadnie do II Ligi.

To była gra, na którą kibice Polonii od dawna czekali. Polski zespół dominował na boisku od początku spotkania, narzucił gościom swój styl gry i trudno było rozpoznać, która drużyna jest druga od końca, a która – od początku tabeli I Ligi. Pierwszą bramkę zdobył Andrzej Falczyk w 29 minucie, choć już wcześniej gospodarze mieli kilka okazji do zdobycia gola.

Pięć minut później za faul w polu karnym Polonii sędzia podyktował “jedenastkę” i M. Samusiovas wyrównał na 1:1 (36 min.). Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa – już po trzech minutach (39 min) popisał się kapitan wilnian Jarosław Borawski. Parę minut później sędzia ponownie interweniował, tyle że tym razem czerwoną kartkę ujrzał zawodnik “Šilasu” M. Ragauskas i na przerwę Polonia schodziła z wysoko podniesioną głową.

W drugiej połowie grający w dziesięciu goście także nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, a na bohatera spotkania wykreował się Žygimantas Kirsis, który pierwszą bramkę zdobył w 78 min, a kilka minut później dał fantastyczny popis swoich umiejętności – z własnej połowy samotnie przedarł się w pole bramkowe przeciwnika, wykiwał obrońców i nie dał szans bramkarzowi! Na pocieszenie zespół z Kozłowej Rudy strzelił jeszcze bramkę przed końcem spotkania (A. Jakelaitis, 88 min), ustalając końcowy wynik na 4:2.

Po tym spotkaniu drużyny “zbliżyły” się do siebe w tabeli: Šilas Kozłowa Ruda spadł na 3. pozycję, zaś Polonia wskoczyła na 10. miejsce, wyprzedzając Baltiję z Poniewieża, która jednak ma o jedno spotkanie więcej do rozegrania – najbliższej niedzieli w Radziwiliszkach zagra z Lokomotyvasem.

Władze KS Polonii Wilno przypominają o apelu, skierowanym do wszystkich sympatyków tego klubu i dziękują donatorom, którzy już udzielili wsparcia jedynej polskiej drużynie piłkarskiej na Litwie. To im Polonia dedykuje to zwycięstwo! Od aktywności i hojności sponsorów zależy, czy klub ten będzie stać na dalsze rozgrywki w I Lidze…