Szesnastolatek, który ponad rok temu zabił Polaka w Wielkiej Brytanii zostanie uwięziony na trzy lata w ośrodku dla nieletnich.

Decyzję o umieszczeniu zabójcy Polaka na trzy lata w ośrodku dla nieletnich podjął dziś sąd w angielskim Chelmsford. Wcześniej ławnicy jednomyślnie uznali, że 16-latek podczas ataku na mężczyznę nie miał zamiaru spowodowania jego śmierci. Jednak odrzucili także linię obrony twierdzącej, że działania skazanego były samoobroną, w obawie przed agresją ze strony grupy Polaków. Ponieważ zabójca Polaka jest nieletni, jego tożsamość nie została ujawniona.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Atak na Polaka miał miejsce w sierpniu zeszłego roku na placu The Stow w miejscowości Harlow. W nocy doszło do sprzeczki pomiędzy trzema Polakami, a grupą zakapturzonych nastolatków. Brytyjska policja ustaliła, że podczas kłótni 40-letni Arkadiusz Jóźwik został silnie uderzony w tył głowy przez jednego z napastników. Polak zmarł w szpitalu po dwóch dniach w wyniku odniesionych obrażeń.

CZYTAJ WIĘCEJ: Polak zamordowany w Wielkiej Brytanii

Jednocześnie sąd uznał, że nie przedstawiono wystarczająco mocnych dowodów, potwierdzających, że zabójstwo miało charakter nienawiści na tle narodowościowym wobec Polaków. Wtedy przestępstwo byłoby zagrożone wyższą karą.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

ZOBACZ TAKŻE: Polacy uczcili pamięć zamordowanego rodaka marszem ulicami Harlow.

Kara jaką otrzymał nastolatek jest, niższa niż przyznawane zazwyczaj za nieumyślne spowodowanie śmierci. Według analizy dziennika Telegraph sprawcy tego typu przestępstw są skazywani zazwyczaj na cztery lata więzienia.

kresy.pl / rmf24.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz