„Rzekomy Polak”, „mniejszość sowiecka” – tak dr Kazimierz Wóycicki ze Studium Europy Wschodniej UW określa lidera Akcji Wyborczej Polaków w Republice Litewskiej i mniejszość polską w tym państwie. Nie wiadomo jeszcze, czy władze uczelni zamierzają reagować w tej sprawie.

Wóycicki jest wykładowcą Studium Europy Wschodniej. Na swoim profilu udostępnił on materiały jednego z fanpage’a „ujawniającego” rzekomą V kolumnę Federacji Rosyjskiej w Polsce. W udostępnionym poście znajdują się między innymi nieprawdziwe informacje na temat finansowania przez polskiego podatnika partii Akcja Wyborcza Polaków na Litwie.

Wspomniany Wóycicki wyraził wcześniej pogląd, iż odpowiedzialny za ludobójstwo polskich mieszkańców Kresów Wschodnich Roman Szuchewycz powinien być bohaterem dla Polaków.

W poście dotyczącym Polaków w Republice Litewskiej Wóycicki odmawia polskości Waldemarowi Tomaszewskiemu, liderowi Akcji Wyborczej Polaków na Litwie, nazywając go „rzekomym Polakiem”. Społeczność polską Wóycicki nazywa „mniejszością sowiecką”, której polskość jest również „rzekoma”.

Facebook.com/ Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
18 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jan53
  jan53 :

  Debil do kwadratu.Gdyby choć grosz wplynal na konto AWPL z Polski to byłoby już po Tomaszewskim,jego partii a Czerwona Dalia z Landsbergisem w UE publicznie darli by szaty i krzyczeli o V kolumnie która już pozarla to „biedne litvuskie państewko”
  Po drugie: Tacy debile jak ten pan nigdy nie byli na Litwie i nie mieli kontaktu z Polakami tam mieszkającymi.99% tych naszych elyt informacje czerpie przeważnie od litvuskich nacjonalistow(Garszwa,Songalia,Ozolas,Kubilius czy Dalia Primakowa)sa jak widać efekty.Zapewne gdyby nasza mniejszość mieszkala na Hawajach lub Australi to nasi oslowie jeździliby tam na bez przerwy.Litvusolandia kraj maly i głupich ludzi w polityce nie zacheca do odwiedzin.Zostawiono tam naszych rodakow bez zadnej pomocy czy wsparcia wobec nacjonalistycznych i destrukcyjnych zachowan tamtejszych „elyt” a teraz szukają dziury w całym.
  Wystarczy żeby ten pan zapoznal się z Traktatem Polsko-litvuskim z 1994r i realizacja jego po stronie polskiej i litvuskiej,ale po co?Skoro on wwszystko wie od Landsbergisa.
  Zastanawia mnie jedno: Skoro oskarza Polakow ze sa Rosjanami i V kolumna – To kim on jest rzucając takie pomowienia?Gro tam mieszkających rodakow zapewne „metryki” ma lepsze niż pan doktorek.

  • idzior
   idzior :

   Panie Jan53 ma Pan dużo racji – Rząd Polski nie ma żadnego pomysłu lub nie chce pomagać AWPL mało tego , niema żadnego pomysłu pomaganie Polonii w Rumunii , Ukrainie, Mołdawii , Rosji Niemczech , i wielu innych krajach. Lecz nazywanie kogoś w ten sposób nic nie zmieni.

 2. daniel18
  daniel18 :

  w tym przypadku wykładowca działa na Polska niekorzyść, za kilka dni wybory na Litwie, pierwszy raz możemy mieć polskich samorządowców w okręgach gdzie jest najwiecej Polaków.. i teraz coraz cześciej pojawiają sie artykuły i newsy wyssane z palca, prawda jest taka, ze jest to robione specjalne bo Polska nie chce wspierać Polaków na Litwie! Wykładowcę należałoby zawiesić, jest to nic innego ja insynuacje. Jego tokiem myślenia- to on przypomina mi sowieta i ma chuj,, nazwisko 🙂

 3. jack1965
  jack1965 :

  To już kolejny koleś i POpapraniec który kwestionuje Polskośc naszych Rodaków z Kresów :
  najpierw schetyna (celowo z małej) chce aby służyli grzecznie państwu litewskiemu,potem jakiś specjalista twierdzi że pomagają rosji bo weszli w sojusz z rosjanami przy wyborach ,a teraz następny sprzedawczyk wóycicki oskarża….
  może by tak cała trójka pożyła gdzieś w Sołecznikach jako Polacy i posmakowała litewskiej opieki a dopiero potem się wypowiadała! Wstyd mi że Polska zostawiła kresowian samym sobie! To hańba!

 4. kp
  kp :

  Przypominam co się działo, gdy inny wykładowca prof. Paź użył pod adresem ukraińskich żołnierzy określeń powszechnie uważanych za obelżywe. Zawieszenie przez Rektora w prawach wykładowcy. Określanie konkretnej osoby mianem agenta jest niegodne zawodu nauczyciela akademickiego. Prawo przewiduje postępowanie dyscyplinarne wszczynane przez Rektora, a po jego przeprowadzeniu są sankcje. Tyle z internetu. Należałoby zawiadomić Rektora UW, np. spontaniczną akcją o niegodnym zachowaniu jednego z nauczycieli akademickich.

 5. jaroslaus
  jaroslaus :

  ten gnój powinien zrzucić spodnie, to byśmy szybko doszli do wniosków odnośnie kto on jest, ten „Wóycicki”. Ja to sygnalizowałem już wcześniej na forum, wiem z samego środowiska akademickiego ile parchatego chamstwa, z rodowodem jeszcze od Bermana, siedzi na rzekomo polskich uczelniach. To samo dotyczy chachłów obsadzonych tam przez żydowskie UB. Cholerny rak do wycięcia i spalenia.

 6. tagore
  tagore :

  Otwierany jest nowy front ,zasłużył się dla Niemców ,nawet coś na nim zawiesili na kształt „orderu” Dzielnie walczył na froncie polsko ukraińskim ,lecz tu wyraźnie zabrakło mu wyczucia i pomysł aby Polacy uznali Szuchewycza za bohatera wyraźnie nie wypalił. Teraz ruszył do boju ,by zgnieść sowiecką ohydę . Ciekawe jaką teraz przedstawi receptę, czyżby uznanie Szaulisów za tragicznych bohaterów walczących w Ponarach z mniejszością sowiecką? Chyba chce rzeczywiście zasłużyć na miano „rzekomego Polaka”.

  tagore