Aktywista niezależnej nacjonalistycznej organizacji „Falanga” Bartosz Bekier dostał 3-letni zakaz wjazdu na terytorium Ukrainy. Najprawdopodobniej ma to związek z jego aktywnością na tle konfliktu w Donbasie. Bekier nawiązał kontakty z przedstawicielami separatystycznych republik, z którymi publikował wywiady na redagowanym przezeń portalu.

O sprawie poinformował xportal. W serwisie czytamy relację z próby przekroczenia granicy polsko-ukraińskiej:

Grupa dziennikarzy Xportal.pl została zatrzymana przez ukraińską straż graniczną. Przetrzymywanym przez półtorej godziny Polakom nie przedstawiono żadnych zarzutów, jednak wręczono dokumenty, z których wynika, iż dziennikarze Xportal.pl i aktywiści organizacji Falanga zostali objęci trzyletnim zakazem wjazdu na Ukrainę. W dokumentach brakuje uzasadnienia, jednak funkcjonariusze Kijowa implikowali zatrzymanym udział w konflikcie pomiędzy Ukrainą, a Noworosją, zaś dziennikarzom wypominali… relacjonowanie konfliktu. Przewodniczącemu Falangi i redaktorowi naczelnemu Xportal.pl Bartoszowi Bekierowi zarzucano również polityczne poparcie dla „separatystów”. Do tradycyjnego kanonu uprzejmości polsko-ukraińskich funkcjonariusze Kijowa wprowadzili takie sformułowania jak „Bandera za mało was Lachów ubił”, „wyprowadzić za stodołę i rozstrzelać” itp. Pomimo uprzejmej atmosfery, konwój z Polakami został zawrócony.

źródło: xportal / Facebook.com

Czytaj kolejny artykuł
7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. franciszekk
  franciszekk :

  Za 3 lata tego „państwa” już nie będzie o dziwacznej nowo – powstałej nazwie U-Kraina!
  Sprawiedliwość niebios nie pozwoli na byt „państwa” opartego na dziedzictwie bandytyzmu, który jest nadal kultywowany, dowód – cyt. „wprowadzili takie sformułowania jak „Bandera za mało was Lachów ubił” „!
  Męczeństwo ludzi różnych narodowości: starców, kobiet wcześniej zgwałconych, dzieci a nawet niemowląt, którzy w okrutny sposób zostali zamordowani i „pochowani” w ziemi jak zwierzęta musi być w obliczu majestatu STWÓRCY ODKUPIONA t.j. przebłaganiem za wielki dokonany GRZECH!

 2. wepwawet
  wepwawet :

  Decyzja władz Ukraińskich wydaje się być logiczna, ponieważ Xportal opowiedział się za ich przeciwnikami politycznymi – separatystami. Postanowili utrudnić przedstawianie dalszych relacji z wojny domowej przez osoby związane z portalem. —— Co do Ukraińskich „uprzejmości”, to cóż są właściwie na banderowskim poziomie… czyli doskonale obrazują to co dzieje się obecnie u naszego sąsiada i ukochanego bratniego narodu. :/ —— Swoją drogą to władze RP powinny wziąć przykład z tak przez nie hołubionych naszych starszych/młodszych (ciężko bowiem dociec czy państwowość Ukraińska jest starsza niż Polska ;P) braci i zafundować podobne kwity tym 6 (choć to nie wszyscy) banderowskim gierojom… to tak na dobry początek oczywiście.