Węgierski rząd przewiduje wzmożenie zalewu nielegalnych imigrantów w związku z zamknięciem przez władze Grecji wielkiego ich koczowiska w pobliżu granicy Macedonii.

W bieżącym miesiącu władze Grecji zadecydowały o likwidacji dzikiego obozowiska imigrantów jakie powstało niedaleko Idomeni przy granicy Macedonii. Obóz ten gromadził nielegalnych imigrantów, którzy kilkukrotnie podejmowali przebijać się przez granicę. Mimo ewakuacji prowadzonej pod osłoną greckiej policji, wielu imigrantom udało się wymknąć.

„W ciągu ostatniego tygodnia po zamknięciu obozu w Idomeni liczba migrantów pórbujących wkroczyć do Węgier przez barierę wzrosła” – powiedział György Bakondi główny doradca premiera Węgier Viktora Orbana. Jak twierdził liczba wykrytych prób nielegalnego przekroczenie granicy wzrosła z 70-90 osob dziennie do 100-150 osób dziennie.

Rząd Węgier zapowiada rozbudowę bariery granicznej.

visegradpost.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz