Imigranci z Ukrainy i Białorusi pospierali się to, czy Białoruś bierze udział w rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W końcu Ukrainiec zaatakował Białorusina nożem.

Sprawa dotyczy sytuacji z początku marca br. Tydzień po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę, Białorusin Yauheni (Jauheni) B. przyjechał do pracy do wsi Kozłówka w powiecie lubartowskim (woj. lubelskie). Ponieważ musiał przejść obowiązkową kwarantannę, trafił do mieszkania, w którym spotkał 35-letniego Ukraińca, Maksyma W. Wspólnie pili alkohol, ale gdy Białorusin uznał, że jego kompan jest już pijany, zakomunikował mu, że już więcej nie będzie z nim pić.

Kiedy Jauheni B. szedł do kuchni, Ukrainiec nieoczekiwanie zaatakował go nożem od tyłu, raniąc w bok i w rękę. Białorusin bronił się, po czym uciekł z mieszkania. Jak podano, wybiegł zakrwawiony na jezdnię. Pogotowie i policję wezwali zaalarmowani przez niego kierowcy samochodów, które udało mu się zatrzymać. Mężczyzna przeżył.

Śledczy ustalili, że pijany Ukrainiec zaatakował nożem Białorusina przez kłótnię dotyczącą wojny rosyjsko-ukraińskiej. Jauheni B. zaprzeczał, że wojska rosyjskie atakują Ukrainę również z terytorium białoruskiego. Maksym W. zeznał, że „to za wojnę”.

Jak podano, obywatel Ukrainy stanie przed sądem. Prokuratura Rejonowa w Lubartowie oskarżyła go o zaatakowanie nożem obywatela Białorusi, za to, że ten miał negować udział Białorusi w wojnie rosyjsko-ukraińskiej.

Dodajmy, że o innym sporze między obywatelami Białorusi i Ukrainy, tym razem w Niemczech, informują też media ukraińskie. Jak podał portal „Europejska Prawda”, w poniedziałek bawarska policja wszczęła śledztwo w sprawie dwóch kierowców ciężarówek z Białorusi i Ukrainy, którzy pobili się na parkingu. Doszło między nimi do „ostrego sporu”, przy podano dokładniej, jaka była jego przyczyna. Wiadomo jednak, że 33-letni Białorusi zadał kilkanaście lat starszemu Ukraińcowi „poważne obrażenia krtani”, dusząc go rękami. Jak podano, gdy na miejsce przybyła policja, obaj bili się w rowie. Zostali aresztowani. Niemieckie służby wszczęły dochodzenie. Białorusinowi postawiono zarzut uszkodzenia ciała, a Ukraińca oskarżono o próbę zabójstwa.

Czytaj także: Pogorzelica: Bójka z użyciem noża pomiędzy ukraińskimi ratownikami

Przeczytaj również: Podlasie: Ukraińcy zatrzymani po pościgu. Przewozili nielegalnych imigrantów

dziennikwschodni.pl / eurointegration.com.ua / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply