Straż Graniczna poinformowała we wtorek o zatrzymaniu Ukraińca, który przewoził nielegalnych imigrantów przez terytorium Polski. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli. Podczas ucieczki stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji.

Straż Graniczna poinformowała we wtorek o zatrzymaniu kolejnego “kuriera” nielegalnych imigrantów. Obywatel Ukrainy przewoził 4 ob. Egiptu. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli. Podczas ucieczki stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Zdarzenie miało miejsce na odcinku ochranianym przez placówkę SG Narewka.

SG przekazała także, że poprzedniej doby na terytorium Polski usiłowały nielegalnie przedostać się z Białorusi 64 osoby. To obywatele Afganistanu, Syrii i Pakistanu.

Zobacz także: Ukrainiec pod wpływem alkoholu ukradł karawan

Zwracaliśmy uwagę, że obcokrajowcy stanowili w ubiegłym roku prawie 90 proc. osób zatrzymanych za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Podobnie wyglądała sytuacja na początku bieżącego roku.

Informowaliśmy też, że wśród poszukiwanych przez policję na podstawie artykułu 264 § 3 kodeksu karnego (organizowanie nielegalnej imigracji) zdecydowanie dominują obcokrajowcy. Stanowili oni w ubiegłym roku prawie 70 proc. poszukiwanych w związku ze wspomnianym artykułem.

Zobacz także: Białoruskie służby pomagały nielegalnym imigrantom dostać się do Polski [+VIDEO]

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply