Ukraińcy rozbudowują poligon [+FOTO]

Władze Ukrainy zainwestują setki miliny hrywien w rozbudowę poligonu Szyrokij Łan, tak aby stał się gotowy do przyjęcia pełnej brygady żołnierzy.

O planach rozbudowy poligonu Szyrokij Łan poifnormował doradca prezydenta Ukrany Jurij Biriukow. Na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook zamieścił on zdjęcia z prac konstrukcyjnych, które już rozpoczęto na poligonie. Ma na nim powstać infrastruktura mogąca obsłużyć pełną brygadę ćwiczących żołnierzy. Zakłada to stworzenie 11 obiektów koszarowych, wielką jadalnię z kuchnią, centrum medyczne oraz budynki dla pracy sztabu. Całość prac pochłonie 370 milionów hrywien i będzie to największa tego typu roczna inwestycja w obiekt wojskowy w historii Ukrainy, jak twierdzi Biriukow. Zadeklarował on, że prace zostaną zakończone jeszcze w tym roku. Budowa ma być ściśle nadzorowana – raport dla Ministerstwa Obrony – cotygodniowy – zapewniał doradca prezydenta Ukrainy.Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz