Ukrainie brakuje wysokoenergetycznej odmiany węgla, antracytu, używanego w elektrociepłowniach i metalurgii z powodu blokad transportu organizowanych weteranów batalionów ochotniczych

Ukraińska Rada Ministrów ogłosiła stan wyjątkowy dzisiaj wieczorem. Premier Wołodymyr Hrojsman oświadczył w trakcie posiedzenia: Nikt się nie sprzeciwia? Decyzja została podjęta.

CZYTAJ TAKŻE:
W 2016 roku Ukraina nie kupiła ani metra sześciennego gazu bezpośrednio z Rosji

Złoża antracytu znajdują się wyłącznie na wschodniej Ukrainie, na terenach pozostających pod kontrolą separatystów. Od kilku tygodni dochodzi do blokad transportów kolejowych. Stoją za tym weterani ukraińskich batalionów ochotniczych, zdecydowanie sprzeciwiających się prowadzeniu wymiany handlowej z separatystami.

Premier Hrojsman skrytykował w dzisiaj uczestników blokady. Stwierdził: Uważam, że blokowanie dostaw węgla jest przestępstwem.

kresy.pl / pb.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz