Ukrainie brakuje wysokoenergetycznej odmiany węgla, antracytu, używanego w elektrociepłowniach i metalurgii z powodu blokad transportu organizowanych weteranów batalionów ochotniczych

Ukraińska Rada Ministrów ogłosiła stan wyjątkowy dzisiaj wieczorem. Premier Wołodymyr Hrojsman oświadczył w trakcie posiedzenia: Nikt się nie sprzeciwia? Decyzja została podjęta.CZYTAJ TAKŻE:
W 2016 roku Ukraina nie kupiła ani metra sześciennego gazu bezpośrednio z Rosji

Złoża antracytu znajdują się wyłącznie na wschodniej Ukrainie, na terenach pozostających pod kontrolą separatystów. Od kilku tygodni dochodzi do blokad transportów kolejowych. Stoją za tym weterani ukraińskich batalionów ochotniczych, zdecydowanie sprzeciwiających się prowadzeniu wymiany handlowej z separatystami.

Premier Hrojsman skrytykował w dzisiaj uczestników blokady. Stwierdził: Uważam, że blokowanie dostaw węgla jest przestępstwem.

kresy.pl / pb.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz