Ukraina: były zastępca dowódcy „Azowa” i działacz organizacji neonazistowskiej wiceszefem MSW

Pułkownik Wadym Trojan, były zastępca dowódcy ówczesnego batalionu „Azow”, łączonego z neonazistami, a wcześniej działacz organizacji neonazistowskiej, został wiceministrem spraw wewnętrznych Ukrainy.

Płk policji Wadym Trojan, p.o. szefa ukraińskiej policji, został wyznaczony przez rząd Ukrainy na wiceministra spraw wewnętrznych. Wcześniej starał się o stanowisko jej głównego szefa ukraińskiej policji. Wycofał jednak swą kandydaturę, gdy okazało się, że nie spełnia wymogów formalnych.

Jak informowaliśmy, blisko rok temu płk Wadym Trojan, wcześniej działacz organizacji neonazistowskiej i członek batalionu Azow, zgodził się przyjąć funkcję pierwszego zastępcy szefowej ukraińskiej policji. W listopadzie 2015 roku został szefem policji obwodu kijowskiego.

Wadym Trojan był wcześniej aktywnym działaczem Patrioty Ukrainy, grupy o charakterze neonazistowskim, a przed przejściem do milicji był prominentnym członkiem batalionu (obecnie pułku) Azow. Szef ukraińskiego MSW Arsen Awakow i jego zastępca Anton Heraszczenko aktywnie wspierali w wyborach do parlamentu kandydaturę Andrija Bileckiego, komendanta batalionu Azow i organizacji Patriota Ukrainy. Wadim Trojan był wówczas zastępcą Bileckiego. Członkowie pułku Azow znani są m.in. ze stosowania symboliki neonazistowskiej, a także symboli hitlerowskich.

ZOBACZ: Dirlewangerowcy obecni również w pułku Azov [+VIDEO]

W grudniu 2014 roku w siedzibie ówczesnej milicji w obwodzie kijowskim pojawiła się grupa ludzi pozdrawiających się tzw. salutem rzymskim i ubranych m.in. w koszulki z wilczym hakiem. Jeden z nich prezentował również tatuaż ze swastyką. Inny wygłosił odczyt zakończony pozdrowieniem „Sieg heil”. Naczelnikiem milicji w obwodzie kijowskim był wówczas Wadim Trojan.

ZOBACZ: Hitlerowskie gesty i zawołania w budynku milicji w Kijowie [+VIDEO/+FOTO]

112.ua / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. marvix
    marvix :

    o to prawdziwe oblicze obecnej upadliny… bękarty euromajdanu. Brawo Sikorski. To min. twoje dzieło. Zamiast pozwolić na pacyfikacje majdanu, który był rewoltą przeciwko prawnie wybranej władzi macie obecnie panoszących się na ukrainie faszystów. A teraz się z nimi ściskajcie.