Podczas sesji fotograficznej w Białym Domu Donald Trump pozostał niewzruszony i nie zareagował na wezwania do uściśnięcia dłoni Angeli Merkel – także ze strony samej kanclerz Niemiec.

Podczas swojej wizyty w USA kanclerz Niemiec Angela Merkel spotkała się w piątek w Białym Domu z prezydentem USA, Donaldem Trumpem. Podczas wspólnej sesji fotograficznej amerykański prezydent pozostał niewzruszony na głosy fotoreporterów, którzy wzywali obu przywódców do uściśnięcia sobie dłoni. Nie zareagował również, gdy kanclerz Merkel nachyliła się w jego stronę, zwracając uwagę, że reporterzy chcą, żeby uścisnęli sobie dłonie.

Oboje jednak uścisnęli sobie dłonie na końcu wspólnej konferencji prasowej.

Przeczytaj również: Trump: Jesteśmy wdzięczni Niemcom za zwiększenie wydatków na obronność

Podczas wczorajszego spotkania Donalda Trumpa z Angelą Merkel w Białym Domu rozmawiano m.in. o wolnym handlu, stosunkach na linii Waszyngton-Berlin oraz o konfliktach na świecie. Amerykanom zależało zwłaszcza na rozmowie o wydatkach Niemiec na obronność, niesięgające postulowanego przez NATO pułapu 2 proc. PKB.

Amerykański prezydent nazwał z kolei „fake newsami” informacje o rzekomo chłodnym charakterze spotkania z kanclerz Angelą Merkel. – Mimo tego, co słyszeliście od FAKE NEWS, miałem WSPANIAŁE spotkanie z niemiecką kanclerz Angelą Merkel –
napisał na swoim profilu w serwisie Twitter Trump.

Prezydent USA nawiązał do jednego z szandarowych haseł związanych z koniecznością partycypacji w kosztach NATO przez inne kraje sojuszu. Stwierdził: Niemcy są winne NATO ogromne sumy pieniędzy i Stany Zjednoczone muszą być lepiej opłacane za potężną i bardzo drogą obronę, jaką zapewniają Niemcom.

Youtube.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz