Trump nakłada cła na Turcję

Prezydent Donald Trump zatwierdził podwojenie ceł na stal i aluminium z Turcji.

Jak napisał Trump na Twitterze: „Właśnie zatwierdziłem podwojenie ceł na stal i aluminium w odniesieniu do Turcji, ich waluta, turecka lira, szybko spada wobec naszego bardzo mocnego dolara! Aluminium będzie teraz wynosić 20%, a stal – 50%. Nasze stosunki z Turcją nie są w tej chwili dobre!”

Wcześniej turecki prezydent Recep Tayyip Erdoğan powiedział, że Turcja nie przegra wojny gospodarczej. Lira turecka odnotowała rekordowy spadek 14%. Od kilku dni traci mocno na wartości. „Ci, którzy mają pod swoimi poduszkami dolary, euro lub złoto, powinni pójść i wymienić je na lirę [turecką]. To jest walka narodowa. To będzie odpowiedź mojego narodu na tych, którzy zadeklarowali wojnę gospodarczą” – oświadczył w piątek Erdogan.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Turecki prezydent dodał, że nie należy przejmować się antytureckimi „kampaniami”. Jak podkreślił, przeciwnicy Turcji „mają swoje dolary, a my mamy nasz naród i naszego Boga.”

Tureccy urzędnicy spotkali się 8 sierpnia z urzędnikiem Departamentu Stanu, Johnem Sullivanem, po tym Waszyngton nałożył sankcje na dówch wysokich rangą tureckich ministrów rządu za zatrzymanie amerykańskiego pastora Andrew Brunsona, oskarżanego przez Turków o powiązania z przeciwnikiem Erdogana, Fetullahem Gulenem. Obie strony zapowiedziały, że rozmowy będą kontynuowane.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Turcja: prorządowi prawnicy oskarżają amerykańskich oficerów z bazy Incirlik

kresy.pl / twitter / hurriyet daily news
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. tagore
    tagore :

    Kandydat na Kalifa od lat pogrywa sobie z NATO, próbując „wykiwać ” wszystkich graczy .
    Jak to powiedział o wydarzeniach w Syrii : NATO jest słabe możemy robić to co chcemy ,niezależnie od tego co mówią. Ciekawe czy utrzyma się u władzy gdy wyproszą tureckie wojska okupacyjne z Cypru.