Szwedzka stacja SVT informuje, że popularna w Szwecji sieć marketów Ica wstrzymuje sprzedaż 19 ton jabłek, mających zawyżony poziom środków opryskowych, potencjalnie szkodliwych dla systemu nerwowego. Według stacji, jabłka pochodzą z Polski.

Chemikalia zostały odkryte podczas kontroli. Jak stwierdzono podczas badań, jabłka zawierały 0,08 miligramów związku chemicznego chloropiryfos na kilogram, przy dopuszczalnej normie 0,01 miligramów. Sieć Ica wycofała już dużą partię jabłek ze sklepów. Chodzi o 19 ton jabłek zapakowanych w blisko 1, 6 tys. 12-kilogramowych skrzyń. Stacja SVT twierdzi, że jabłka pochodzą z Polski i zostały zakupione przez oddział Ica w Helsingborgu. Szwedzkie służby sanitarne poinformowały już o całej sprawie Komisję Europejską.

Rmf24.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz