Parlament Ukrainy swoją decyzją o uznaniu OUN-UPA za bohaterów uruchomił nieodwracalne procesy, które doprowadzą do pełnego rozpadu kraju – uważa głowa Donieckiej Republiki Ludowej, Aleksander Zacharczenko.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Parlament Ukrainy uznał OUN-UPA za uczestników walk o niepodległość„Sam fakt przyjęcia takiej „ustawy” jest kolejną próbą skłócenia Rosji i Ukrainy. Kolejna próba heroizacji UPA jest czymś więcej niż farsą. Wstręt i obrzydzenie – takie uczucia wywołuje to „historyczne” wydarzenie” – twierdzi Zacharczenko. „Historyczne, dlatego że dziś oficjalnie zatryumfował na Ukrainie faszyzm. Bardzo szybko większość ludności Ukrainy zrozumie, że tego kraju już nie ma, ukraińskie władze uruchomiły nieodwracalne procesy, które doprowadzą do pełnego rozpadu kraju” – dodaje przywódca separatystów.

PATRZ TEŻ: Ukraina będzie karać Ukraińców i cudzoziemców za obrażanie OUN-UPA

Rusvesna.su / Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. tagore
  tagore :

  Sprawa UPA i OUN może spowodować równie poważne skutki jak próba anulowania ustawy językowej ,która dała paliwo do manipulacji separatystycznych Putina. Przypomina mi to wniesiony przez Korwina Mikke bezsensowny projekt lustracyjny ,który uruchomił łańcuch zdarzeń blokujących lustrację na wiele lat i chroniących nomenklaturę i jej uwłaszczenie.

  tagore

  • tutejszym :

   Pan Aleksander Zacharczenko, przywódca separatystów i szef Donieckiej Republiki Ludowej ma wg mnie 100% racji. Heroizacja faszystowskich morderców z UPA musi doprowadzić do rozpadu Ukrainy na faszystowską ZapUkr oraz normalną Ukrainę – jako pomost pomiędzy UE a FR( wariant dla Ukrainy optymalny ). Inną sprawą jest pytanie, czy FR aby uniknąć dotychczasowych niespodzianek, nie zechce włączyć na stałe Ukrainy do swojego organizmu państwowego.