Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej zatrzymali Ukrainkę poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania za liczne oszustwa. Kobieta usiłowała wjechać do Polski. Decyzją Sądu Okręgowego w Przemyślu została aresztowana na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło 13 września br. na przejściu granicznym w Korczowej. “28-letnia Ukrainka zgłosiła się odprawy na wyjazd z Polski. Podczas sprawdzeń w krajowych i międzynarodowych bazach funkcjonariusze SG ustalili, że kobieta jest w zainteresowaniu niemieckiego wymiaru sprawiedliwości” – czytamy.

Jak podano, tamtejsze służby wydały za nią Europejski Nakaz Aresztowania i prowadzą poszukiwania w związku z popełnionymi przestępstwami.

“Kobieta jest podejrzana o liczne oszustwa związane z handlem złotem. W Niemczech grozi jej do 10 lat pozbawiania wolności. Decyzją Sądu Okręgowego w Przemyślu została aresztowana na 3 miesiące” – informuje Straż Graniczna.

Przeczytaj: Poszukiwany przez Interpol Ukrainiec zatrzymany. Sam zadzwonił na policję

SG podkreśla, że od początku roku strażnicy graniczni z Podkarpacia zatrzymali już ponad 130 osób poszukiwanych przez krajowe oraz zagraniczne służby.

Zobacz także: Poszukiwany przez Interpol Ukrainiec zatrzymany na lotnisku w Katowicach

bieszczadzki.strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply