Straż Graniczna opublikowała w niedzielę wpis dotyczący „skandalicznego zachowania aktywistów wspieranych przez jedną ze stacji telewizyjnych”.

Opisana sytuacja miała miejsce w sobotę wieczorem na terenie ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Narewce. „Skandaliczne zachowanie aktywistów, wspieranych przez jedną ze stacji tv. Nie chcieli podać dokładnej lokalizacji nielegalnych imigrantów. W tym czasie #funkcjonariuszeSG i strażacy prowadzili wyjątkowo trudną akcję poszukiwawczą na bagnach – #PSGNarewka Nie mogli odnaleźć osób” – poinformowała SG na Twitterze.

Zobacz także: Straż Graniczna dementuje informacje lewicowych aktywistów o „szesnastolatku z Sudanu”

Do działań zaplanowano użycie śmigłowca i #BSP Dopiero po 2 h zgłosił się mężczyzna,który powiedział, że doprowadzi służby do migrantów. Na miejscu oczekiwali dziennikarze, duża grupa aktywistów oraz 3 ob. Afganistanu – zostali zabrani do szpitala, ich stan zdrowia jest dobry” – czytamy. 

„Czy bagna i rzeki graniczne, gdzie nie ma bariery, to miejsce spotkań nielegalnych imigrantów z aktywistami? Czy warto ryzykować zdrowie i życie cudzoziemców oraz funkcjonariuszy dla medialnego show?” – pisze SG.

Zobacz także: Lekarka-aktywistka zostawiła dziecko w lesie. Straż Graniczna odpowiada

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz