„Podjęliśmy decyzję o rozmieszczeniu czterech batalionów na wschodniej flance NATO: w Polsce oraz krajach bałtyckich”.

Jak powiedział po piątkowych obradachszczytu NATO Jens Stoltenberg, sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego, podjęto decyzję o rozmieszczeniu czterech batalionów na wschodniej flance NATO: w Polsce oraz krajach bałtyckich. Jak wyjaśnił, Kanada będzie państwem dowodzącym batalionem na Łotwie, Niemcy – na Litwie, Wielka Brytania – w Estonii, a USA – w Polsce (Kanada, Niemcy, Wielka Brytania i USA są tu tzw. państwami ramowymi). Mają one być obecne w wymienionych państwach tak długo, jak będzie to potrzebne. Stoltenberg dodał, że pozostałe będą wspierały to przedsięwzięcie w różny sposób.

Przeczytaj: Duda: NATO musi dowieść, że jest wiarygodne

Szef NATO zaznaczył, że Sojusz nie chce ani nowej zimnej wojny, ani nowego wyścigu zbrojeń, lecz poszukuje konstruktywnego dialogu z Rosją. „Nie szukamy konfrontacji” –zapewnił Stoltenberg. Dodał, że Rosja „odgrywa ważną rolę w kontekście wyzwań bezpieczeństwa w Europie i jej pobliżu”.

Przeczytaj: Komu potrzebne jest NATO?

Andrzej Duda za polityką otwartych drzwi w NATO

Deutsche Welle: Rosyjska propaganda o NATO – legendy i fakty

PAP / Tvp.info / Kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz