Kontrole miały być receptą na częste kradzieże dokonywane przez obywateli Ukrainy. Właściciel sklepu zrezygnował już z tego pomysłu i przeprasza za „pomyłkę”.

Każdy obywatel Ukrainy po opuszczeniu kasy będzie poddany kontroli – tabliczka z napisem o takiej treści w języku polskim i ukraińskim wisiała w sklepie samoobsługowym PPHU Bimex w Barlinku.

Jak dowiedzieli się dziennikarze Wirtualnej Polski, tabliczka wisiała jedynie dobę. Właściciel sklepu Jerzy Bitel twierdzi, że kazał wywiesić ją pod wpływem impulsu, po kolejnej kradzieży dokonanej przez Ukraińca. W jego opinii obywatele Ukrainy dokonują kradzieży znacznie częściej od Polaków.

Raz na miesiąc zdarzy się, że Polak coś ukradnie. Z Ukraińcami takie historie zdarzają się nawet cztery razy w tygodniu. Musiałem zatrudnić dwóch dodatkowych ochroniarzy – twierdzi w rozmowie z Wirtualną Polską.

Bitel jednak żałuje treści tabliczki i przeprasza wszystkich, którzy mogli się czuć urażeni jej treścią. Twierdzi, że taki napis nie powinien był się na niej pojawić. Tabliczka miała informować o tym, że każdy klient podejrzany o kradzież może zostać przeszukany. Co ciekawe, napis przetłumaczyli mu ukraińscy pracownicy marketu. Bitel zatrudnia u siebie 7 Ukraińców.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Po pojawieniu się zdjęcia tabliczki w mediach społecznościowych Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział zgłoszenie sprawy do prokuratury a także powiadomienie Rzecznika Praw Obywatelskich i ambasady Ukrainy w Polsce.

To skandaliczny przykład dyskryminacji osób ze względu na ich narodowość. Dołożymy wszelkich starań by osoby odpowiedzialne za wywieszenie tej tablicy oraz osoby które egzekwowała zamieszczone na niej groźby – poniosły odpowiedzialności karną. – napisał Ośrodek.

CZYTAJ TAKŻE: Przyłapany na kradzieży Ukrainiec podszywał się pod Polaka

Kresy.pl / Wirtualna Polska

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    MJD9 :

    Co tutaj się dziwić? Polska z kodu kulturowego cywilizacji obozowej /turańskiej/ wyszła ostatecznie i dobrze przed rokiem tysięcznym, Ukraina trwa w najlepsze w aksjologii cywilizacji turańskiej i to w dodatku w jej najbrutalniejszym okrutnym wydaniu. Przecież Ukraińcy zielonego pojęcia nie mają czym są Trzy Prawa Naturalne ludzi niewinnych. Jak się wpuszcza takich nieokrzesanych prymitywnych ludzi do domu zwanego Polską, no to nie dziwmy się, że kradną, mordują i zniewalają i nadal będą mordować, okradać i zniewalać niewinnych, a stan taki potrwa tyle ile normalnie potrzeba do transferu z jednej cywilizacji do innej i to pod warunkiem posiadanie przemożnej dobrej woli. Otóż normalnie potrzeba na to kilkadziesiąt pokoleń. Czyli być może za jakieś tysiąc lat z okładem Ukraińcy w Polsce przystosują się do naszej monarchicznej cywilizacji łacińskiej, której Prawa Naturalne ludzi niewinnych każdy przeciętny Polak czy każdy przeciętny Węgier ma wyryte w sercu od wielu wieków.