Cytat z wystąpienia polskiego ministra spraw zagranicznych rozgrzał ukraińskie media. Schetyna popuścił w nim wodzę fantazji.

W czasie wystąpienia w Sejmie minister Schetyna powiedział: „Musimy mieć odwagę, by wyobrazić sobie sztandar Unii Europejskiej, powiewający na brzegach Dniepru, na Bałkanach Zachodnich i nad Bosforem”. Passus ten natychmiast zacytowało oficjalne konto Ministerstwa Spraw Zagranicznych na Twitterze, stamtąd podchwycony został przez media ukraińskie, a nawet opozycyjneo portale białoruskie.

obozrevatel.com/charter97.org/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    robin_robinski :

    Prędzej Albania spełni unijne warunki niż upadlina. Choć Turcja, to chyba najbardziej umiarkowany i cywilizowany kraj na tle innych muslimów, to raczej nie spełni warunków – choćby z racji nieusuwalnego piractwa – produkcji podróbek, olewania systemu fiskalnego (Grecy w porównaniu z Turkami są wyjątkowo zdysplinowani, hhhahhahhaha) o współpracy z Ruskiem nie po unijnej myśli nie wspominając.