Sankcjami objęto czterech Serbów i jednego Czecha. Wszyscy otrzymali zakaz wjazdu na Ukrainę przez okres 5 lat.

SBU zabroniła wjazdu na terytorium Ukrainy politykom z Serbii i Czech. Powodem nałożonych sankcji był udział polityków w niedawnych obchodach trzeciej rocznicy aneksji Krymu przez Rosję. Powiadomiła o tym na FBrzecznika Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Ołena Hitłanska.

Według portalu zaxid.net sankcjami zostało objętych trzech polityków z Serbii – deputowani serbskiego parlamentu z ramienia Serbskiej Partii Radykalnej Miłowat Bojić i Dubrawko Bojić, członek władz tej partii Aleksandar Szeszel a także pisarz i politolog Srdża Tryfkowić. Sankcję nałożono także na posła czeskiego parlamentu Jaroslava Holika.

Wszyscy otrzymali zakaz wjazdu na Ukrainę przez okres 5 lat.

zaxid.net / facebook / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz