Sankcjami objęto czterech Serbów i jednego Czecha. Wszyscy otrzymali zakaz wjazdu na Ukrainę przez okres 5 lat.

SBU zabroniła wjazdu na terytorium Ukrainy politykom z Serbii i Czech. Powodem nałożonych sankcji był udział polityków w niedawnych obchodach trzeciej rocznicy aneksji Krymu przez Rosję. Powiadomiła o tym na FBrzecznika Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Ołena Hitłanska.Według portalu zaxid.net sankcjami zostało objętych trzech polityków z Serbii – deputowani serbskiego parlamentu z ramienia Serbskiej Partii Radykalnej Miłowat Bojić i Dubrawko Bojić, członek władz tej partii Aleksandar Szeszel a także pisarz i politolog Srdża Tryfkowić. Sankcję nałożono także na posła czeskiego parlamentu Jaroslava Holika.

Wszyscy otrzymali zakaz wjazdu na Ukrainę przez okres 5 lat.

zaxid.net / facebook / kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz