Rosja: władze blokują opozycyjne portale

Kłopoty portalu informacyjnego Gazieta.ru – jednego z najpopularniejszych w Rosji. Sąd w Ulianowsku wydał zgodę na zablokowanie dostępu do serwisu. Według miejscowych urzędników, dziennikarze podkopują autorytet władz państwowych.

Redakcja Gaziety.ru tłumaczy, że o sprawie dowiedziała się od użytkowników, którzy poskarżyli się na utrudniony dostęp do serwisu. Okazało się, że blokadę wprowadził, na polecenie sądu, uljanowski oddział telekomunikacji, a decyzja zapadła bez powiadomienia zainteresowanej strony. Skargę do sądu złożyli prokuratorzy z Uljanowska, którzy dopatrzyli się w informacjach Gaziety.ru i największej rosyjskiej gazety – „Komsomolskiej Prawdy” – treści szkodliwych dla państwa. Chodziło o artykuły poświęcone korupcji. Dziennikarze twierdzą, że sąd złamał nie tylko rosyjską konstytucję, ale również międzynarodowe konwencje gwarantujące wolność słowa. Redakcje zapowiadają odwołanie się do sądów wyższej instancji.
IAR/KRESY.PZbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz