Rewal: Borsuk upił się do nieprzytomności [+FOTO]

Do zdarzenia doszło na plaży w Rewalu. Borsukiem-opojem okazała się samica, która teraz leczy kaca pod opieką Fundacji na Rzecz Zwierząt „Dzika Ostoja”.

Samica Borsuka zasmakowała w jednym z napojów piwnych, wypiła bowiem aż siedem butelek. Po takiej ilości trunku nie mogła się daleko oddalić. Pijane do nieprzytomności zwierzę znaleźli na plaży strażnicy miejscy wokół leżały puszki, co może świadczyć o obecności człowieka. Trudno powiedzieć, czy borsuk podkradał piwo sam, czy napoili go ludzie. Jak zapewniał komendant miejscowej Straży Miejskiej Leszek Kozłowski, w czasie interwencji borsuk „Był spokojny. Nie był arogancki ani agresywny”.

Zwierzę trafiło do Fundacji na Rzacz Zwierząt „Dzika Ostoja” w Wielgowie gdzie dochodzi do siebie. Tam już otrzymało imię. „Wandzia spała i sapała jak człowiek, który wypił więcej niż powinien. We wtorek wieczorem zaczęła jeść pierwsze posiłki. Jeszcze sapie i jęczy i pewnie boli ją głowa. Najważniejsze, że nie zwraca pożywienia. Je na leżąco, bo nie ma siły jeszcze się podnieść” – mówiła Radiu Szczecin prezes Fundacji Marzena Białowolska. Jak dodała możliwe jest, że zwierzę samo ukradło alkohol i je wypiło.

radioszczecin.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz