Miejscowości Borysław, Uściług i Kiwerce, a także kilka rad rejonowych na środkowej Ukrainie chce wywieszać banderowskie flagi.

W ostatnich dniach kilka ukraińskich samorządów podjęło decyzję o wywieszaniu czerwono-czarnej banderowskiej flagi obok flagi państwowej przy okazji różnych świąt. – wynika z komunikatów zamieszczonych na stronie internetowej ukraińskiej nacjonalistycznej partii Swoboda.

24. kwietnia br. taką decyzję podjęli radni rady miejskiej Uściługu na Wołyniu. Dzień później analogiczną uchwałę przyjęli radni Kiwerc położonych w tym samym obwodzie. 26. kwietnia o wywieszaniu banderowskich flag zdecydowali radni miasta Borysław w obwodzie lwowskim a także deputowani dwóch rejonowych – winnickiej i zasławskiej na środkowej Ukrainie. 27. kwietnia o wywieszaniu czerwono-czarnego sztandaru zdecydowali deputowani rady rejonu z siedzibą w Kamieńcu Podolskim.

Od teraz przy administracyjnym budynku rady i jej urzędach w terenie będzie się podnosić czerwono-czarną chorągiew obok państwowej w terminach związanych z walką narodowo-wyzwoleńczą narodu ukraińskiego. Kierownikom przedsiębiorstw, instytucji i organizacji niezależnie od formy własności rekomendujemy wywieszanie flagi OUN – mówił deputowany zasławskiej rady rejonowej Ihor Olijnyk. Jak podaje strona Swobody, wyznaczono w roku 8 dat, w których banderowska flaga będzie wywieszana – najbliższa to 8 maja.

Według strony Swobody tylko na Wołyniu podobne decyzje przyjęło już 20 samorządów wiejskich, miejskich i rejonowych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

PRZECZYTAJ: Kolejne ukraińskie miasta będą wywieszać banderowskie flagi

Kresy.pl / svoboda.org.ua

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. ProPatria
    ProPatria :

    Typowe upaińskie „podziękowanie” polskojęzycznym za dotychczasową pomoc oraz ostatnie narażenie przez ciaputowycza przyjaznych stosunków z zawsze bratnim Narodem węgierskim w imię spotkania zezwięrzęconych morderców z oficjelami NATO. Dzicz do NATO i tak nie wejdzie, gdyż np. jest w stanie aktywnej wojny, a bezwarunkowe reprezentowanie motłochu jest kretynizmem ze strony polskojęzycznych, za co już wkrótce zapłacą. Pogrom zdrajców z p.o. niczego nie nauczył..

  2. Avatar
    milon :

    Czas zastosować ustawę o ipn względem radnych którzy propagują ustrój faszystowski i zakaz wjazdu do Polski a samorządy będące miastami partnerskimi powinny zerwać te umowy. Polski rząd powinien jak węgierski zablokować wszelkie inicjatywy kabanòw w zdarzeniu do partnerstwa z UE i NATO jak nie dociera do nich po dobroci to trzeba temu bydłu siła pokazać gdzie ich miejsce.