Rosjanie będą mieli na początku maja 10 dni wolnego

Władimir Putin zdecydował, że Rosjanie będą mieli w tym roku bardzo długą majówkę.

Jak podaje Interfax, prezydent Rosji Władimir Putin zaakceptował w piątek propozycję szefowej Federalnej Służby ds. Nadzoru Praw Konsumentów (Rospotriebnadzoru) Anny Popowej, aby dni pomiędzy dwoma majowymi świętami uczynić wolnymi od pracy. W ten sposób Rosjanie uzyskali wolne od 1 do 10 maja.

Podczas wideokonferencji z Putinem Popowa przypomniała, że w tym roku Rosjanie mieli odpoczywać od 1 maja (Święto Pracy) do 3 maja oraz od 8 maja do 10 maja (na 9 maja przypada Dzień Zwycięstwa). Powołując się na opinię ekspertów, w tym epidemiologów, mówiła, iż nie jest wskazane, by dni pomiędzy tymi dwoma okresami wypoczynku były pracujące.

„Okazuje się w tym roku są trzy dni wolne, potem cztery dni pracy – trzeba wracać [z wypoczynku], potem kolejne trzy dni wolnego i oczywiście nasi obywatele wrócą do swoich domków letniskowych” – mówiła Popowa wskazując, naukowcy widzą zagrożenie „wymiany informacji wirusowej między większą liczbą ludzi” podczas takiego przemieszczania się ludności środkami komunikacji zbiorowej.

Szef państwa zgodził się z propozycją 10-dniowej majówki. „Jeśli uważacie, że jest to konieczne, dobrze, zrobimy to. Dzisiaj podpiszę odpowiedni dekret” – powiedział Putin. Rosyjski prezydent przypomniał, że sam wielokrotnie powtarzał, że wzywa do wysłuchiwania opinii specjalistów, wirusologów i epidemiologów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku postój większości zakładów pracy z powodu epidemii trwał w Rosji jeszcze dłużej – od końca marca do 11 maja.

Kresy.pl / interfax.ru

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz