Były kandydat na prezydenta John McCain opublikował na Twitterze komentarz, w którym krytykuje forsowaną przez PiS reformę sądownictwa.

Republikanin napisał: Polski Senat zaakceptował prawo, które daje politykom możliwość wpływania na sądownictwo. Dodał: Jeden krok do tyłu dla demokracji. Senator do wypowiedzi dołączył również artykuł NBC News, który krytycznie opisuję zmiany w polskim sądownictwie. McCain już po praz kolejny atakuje rząd PiS. Wcześniej wraz z dwoma demokratami mocno krytykował sprawę Trybunału Konstytucyjnego pisząc: Te ustawy mogą służyć do ograniczenia demokratycznych praw w Polsce, włączając w to zasadę praworządności oraz niezależności sądownictwa. Jesteśmy silnymi adwokatami naszej silnej, obopólnej relacji. W tym właśnie duchu apelujemy do Pani – wzywamy Panią – do potwierdzenia podzielanych przez nas demokratycznych wartości.

Jest to druga oficjalna wypowiedź z USA dotycząca sytuacji w Polsce. Do tej pory głos w sprawie reform wymiaru sądownictwa zabrała rzeczniczka Departamentu Stanu USA. Oświadczyła: USA pozostają w przekonaniu o sile polskiej demokracji i zdolności Polaków do rozwiązywania tych problemów poprzez dialog i kompromis, aby zapewnić, że polskie instytucje demokratyczne oraz system kontroli i równowagi są w pełni sprawne i respektowane.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wypowiedź amerykańskiej dyplomatki była szeroko komentowana na łamach prasy związanej z opozycją. Wykorzystywano ją do ataku na rząd PiS oraz proponowane przez niego reformy polskich sądów.

ZOBACZ TAKŻE: Orban: Przeciw Polsce UE prowadzi kampanię inkwizycyjną

Twitter/Kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Senatorze Mc Cain,dlaczego nie krytykujesz banderowskiej ustawy nr.2538-1 z dnia 8 kwietnia 2015r gloryfikującej i bałwochwalącej banderowskich morderców jako bohaterów Ukrainy?Taki z ciebie propagandowy,praworządny demokrata a faszystom ukraińskim śmiercionośną broń chcesz dostarczać? Coś tu nie pasuje,pewnie ten glejak wszysko psuje.