Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego stwierdził, że opozycja dąży do obalenia rządu i podważenia wyniku legalnych wyborów.

Czarnecki wypowiedział się w związku z niesłabnącą falą protestów przeciw reformie sądownictwa w Polsce. Jego zdaniem: Platforma Obywatelska nie zrobiła żadnej reformy, teraz chce obalić rząd i zakwestionować legalny wynik wyborów. Dodał również: sondaże są jednoznaczne, zaś działania podejmowane przez „totalną opozycję” to „dolewanie oliwy do ognia”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8139.32 PLN    (36.99%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Eurodeputowany powiedział, że Polacy rozumieją potrzebę reformy wymiaru sprawiedliwość. Swoje zdanie argumentował stwierdzeniem : sędziowie bardzo często stanowili część lokalnych sitw. Zauważył, że wśród protestujących jest wielu młodych ludzi, którzy są sterowani i manipulowani przez cyników.

Działania opozycji według Czarneckiego są spowodowane tym, że: (opozycja- Kresy.pl) od dwóch lat nie jest w stanie odzyskać zaufania społecznego, dlatego wyprowadza ludzi na ulice. Dodał jednak, że jest spokojny w kwestii reformy sądownictwa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ekspert: zmiany w sądownictwie raczej nie zaszkodzą PiS-owi

Wystąpienia, do których dochodzi od kilku dni w wielu miastach Polski są związane z reformą sądownictwa forsowaną przez PiS. Przede wszystkim chodzi o ustawę dotyczącą Sądu Najwyższego. Projekt przewiduje m.in. przeniesienie wszystkich obecnie pracujących sędziów tej instytucji w stan spoczynku. Oprócz ustawy o SN protestujący oraz opozycja sprzeciwiają się również dwóm innym projektom. Chodzi o ustawę o KRS oraz o ustroju sądów powszechnych. Rządowi zarzuca się chęć upolitycznienia wymiaru sprawiedliwości. Reformy PiS są przedmiotem krytyki również za granicą.

PAP/Kresy.pl

 

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz