Ministerstwo Obrony Narodowej podpisało porozumienie o współpracy z Polskim Związkiem Łowieckim. Współpraca ma przyczynić się m. in. do lepszej i skuteczniejszej promocji obronności i służby w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

W środę wicepremier i Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz podpisał porozumienie o współpracy z Polskim Związkiem Łowieckim. Podczas uroczystości byli obecni sekretarz stanu w MON Stanisław Wziątek, przedstawiciele Wojska Polskiego i PZŁ.

Minister oświadczył, że do budowy bezpiecznej Polski chce zaangażować wszystkich obywateli. Dzisiejsze porozumienie dotyczy współdziałania i współorganizowania różnych przedsięwzięć, korzystania ze swoich strzelnic. Polityk po podpisaniu porozumienia zwrócił się do przedstawicieli PZŁ: “chcemy korzystać z waszej wiedzy, z doświadczenia. Chcemy promować służbę wojskową – bycie żołnierzem Wojska Polskiego wśród myśliwych, wśród członków Polskiego Związku Łowieckiego”.

Czytaj: “Przez Niemcy do Polski”. Media: NATO przygotowuje “korytarze lądowe” na wypadek wojny z Rosją

Resort obrony informuje, że współpraca MON z PZŁ przyczyni się  m. in. do lepszej i skuteczniejszej promocji obronności i służby w Wojsku Polskim pozyskania wśród myśliwych kandydatów do służby w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, a także popularyzacji idei patriotycznych, postaw pro obronnych oraz działań na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego.

Czytaj: Przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO: Wojna z Rosją możliwa w ciągu 20 lat. Przygotowujemy się do niej

Ministerstwo Obrony Narodowej/Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply