Parlament Europejski przyjął uchwałę w której zakwalifikował odbywający się corocznie w Polsce Marsz Niepodległości jako imprezę tworzoną przez „neonazistów”.

Autorką projektu rezolucji Parlamentu Europejskiego była deputowana z ramienia Platformy Obywatelskiej Róża Thun und Hohenstein. Rezolucja ma według jej autorów mobilizować władze państw członkowskich do zwalczania rzekomo pojawiającemu się w niektórych z nich zagrożenia ze strony organizacji „neofaszystowskich” i „neonazistwoskich”. W uchwalonej w czwartek rezolucji deputowani domagają się „zakazu” działania takich organizacji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Parlament jest zaniepokojony banalizacją faszyzmu, rasizmu i ksenofobii i wzywa państwa członkowskie UE do wprowadzenia zakazu działalności grup neofaszystowskich i neonazistowskich” – Parlament uzasadnia przyjęcie rezolucji. Eurodeputowani wspomnieli o zamachu o zamachu, w wyniku którego w 2011 r. zginęło 77 osób w Norwegii, o zamordowaniu brytyjskiej posłanki Jo Cox w 2016 r oraz o niedawnym ataku oddziałów faszystowskich we Włoszech na posłankę do Parlamentu Europejskiego Eleonorę Forenzę, ale do wydarzeń tych porównują działalność polskich organizacji narodowych.

„Posłowie zwrócili uwagę, że po demonstracji na publicznym placu w Katowicach, w listopadzie 2017, podczas której członkowie „Narodowo-Radykalnego (ONR) zawiesili na symbolicznych szubienicach zdjęcia sześciu posłów do Parlamentu Europejskiego, którzy stanęli w obronie tolerancji, praworządności i innych wartości europejskich”, dochodzenie jest nadal w toku, ale nie postawiono zarzutów żadnemu z podejrzanych, mimo, że o wydarzeniu informowały liczne media i są materiały filmowe” – można przeczytać w dokumencie, który zawiera oczywisty błąd merytoryczny bowiem głównym organizatorem opisywanego happeningu w Katowicach byli działacze Ruchu Narodowego, a nie ONR.

Dokument wspomina też o Marszu Niepodległości czyli organizowanej corocznie przez Młodzież Wszechpolską i ONR manifestacji z okazji Dnia Niepodległości. Eurodeputowani zauważają w nim przede wszystkim „banery z ksenofobicznymi hasłami takimi jak „biała Europa braterskich narodów”, a na niektórych widniała falanga, tj. symbol faszystowski z lat 30. XX wieku”. Symbol falangi został stworzony przez działaczy przedwojennego polskiego Ruchu Narodowo-Radykalnego.

tysol.pl/dzienniknarodowy.pl/kresy.pl

 

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  jwu :

  Pieprzeni obłudnicy.W tym roku w Kijowie i innych miastach Ukrainy, odbywały się kilkunastotysięczne spędy faszystów banderowskich. Na których obok okrzyków sława nacji,Ukraina ponad usje i smert woroham , widoczne były symbole rodem z III Rzeszy.I nikt oprócz ruskich i naszych patriotów ,nie zwrócił na to uwagi.A o urzędnikach UE ,to już nawet nie wspomnę.Dlatego drażni mnie, robienie z Polaków faszystów ,bo to pasuje jak ulał do pewnej misternie budowanej układanki.

 2. Avatar
  Gaetano :

  Kolejne „dziełko” tego obrzydliwego babochłopa doszło do skutku. Argumentacja eurokołchozu jak zwykle niedorzeczna i obłąkana. Pisuar już od dawna kombinuje, żeby ten marsz spłaszczyć maksymalnie, ale na razie przedstawia go w mendiach jako „swój”, dopóki to dla niego wygodne. Można się domyślać, że volksdojcz zatroszczył się w swym pokojowym projekcie również o swych stepowych kolegów, włóczących się z pochodniami – nie tylko po polskich miastach – na upadlinie.

 3. Avatar
  zefir :

  PE w podjętej uchwale uznał,że „odbywający się corocznie w Polsce Marsz Niepodległości jako imprezę tworzoną przez neonazistów.Poparł więc kłamliwą rezolucję antypolki i volksksdeutscha Róży Thun.Na dowód swych racji PE przytoczył zamachy w Norwegii i wymyślnych innych miejscach,chociaż takich przykładów w Polsce nie znalazł.Przecież to goebbelsowska zwyrodniała propaganda antypolska PE.To zwyczajne kurewstwo tego PE,tych debili którzy do licznych mordów na Europejczykach w wykonaniu muslimów się przyczynili.Po tej zdradzieckiej rezolucji,symboliczne szubienice ze zdrajczynią Różą Thun winny wisieć na każdej ulicy,każdego miasta i wsi polskiej.Ci zdegenerowani idioci z PE nie są w stanie pojąć patriotyzmu polskiego,że marsz Niepodległości jest wyrazem dumy z odzyskania niepodległości i nikomu nie zagraża.

 4. Avatar
  jaro7 :

  A może tak zaczną porządki od siebie czyli zlikwidują swoje lewackie bandyckie bojówki spod znaku antify czy lewicowych-milicji(Szwecja).Takim sposobem durnie z PO odpychają od siebie wyborców a napędzają pseudo-patriotom z PiS.I dlaczego UE wspiera nie tylko kasa bandero-faszystów na UPAinie.To im hipokrytom nie przeszkadza.A Róży Thun proponuję zmiane obywatelstwa i wypad z Polski.

 5. Avatar
  Yogi :

  A uczestnicy Marszu Niepodległości uznają parlament europejski za neonazistowski, faszystowski, dyskryminujący Polaków, a dodatkowo zdegenerowany i skorumpowany.
  Ci eurodupowaci najwyraźniej zbyt dużo czasu spędzają we własnym gronie, a gdy już tak napatrzą się na te swoje, nieskalane logicznym myśleniem facjaty wszędzie widzą to, co ich samych charakteryzuje. Rózia von stąd znowu błysnęła intelektem.
  PE powinien popracować nad symboliką, banderowskie widły wbite w kupę gnoju byłyby bardziej adekwatne i wymowne niż gwiazdki.

 6. Avatar
  vader213 :

  Przepraszam pana Petra Poroszenkę, pana Igora Isajewa, pana Andrzeja Deszczycę i pana Piotra Tymę oraz pozostałych członków narodu ukraińskiego, a także naród litewski, za ich publiczne znieważenie w internecie z powodu przynależności narodowej a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publiczne nawoływanie do przestępstwa na ich szkodę i publiczne pochwalanie przestępstwa. Przepraszam również panią Marię Przełomiec i panią Róże Thun za publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa na ich szkodę. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, iż tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.