W Teheranie odbyło się we wtorek spotkanie Organizacji Agencji Informacyjnych Azji i Pacyfiku (OANA). Z dziennikarzami spotkał się prezydent Iranu Ebrahim Raisi.

To już 18 zgromadzenia OANA. Tym razem jego gospodarzem jest Iran. Z uczestnikami forum spotkał się prezydent kraju-gospodarza Ebrahim Raisi. Stwierdizł on, że wrogowie chcą zmusić świat i kraje regionu do wyrzeczenia się niepodległości. Odnosząc się do działalności mediów i ich misji, Raisi powiedział, że media powinny być w stanie zachować tożsamość, wolność i niezależność narodów.

Prezydent skrytykował też nakładanie sankcji oceniając, że mordują one gospodarkę krajów i mają skutki takie jak wojna, przytoczyła agencja informacyjna Mehr.

Oskarżył wrogów Iranu o „terroryzm kulturowy” i ukrywanie prawdy. „Media są więc odpowiedzialne za ochronę tożsamości mieszkańców Azji i Oceanii” – powiedział prezydent Iranu.

Raisi twierdził, że jego państwo koncentruje się na polityce wielobiegunowości i trwałej integracji w celu ustanowienia sprawiedliwego ładu międzynarodowego opartego na wzajemnym szacunku.

„Budowa wielobiegunowego świata nie może być zatrzymana. Istnieje już wiele ośrodków władzy poza światem zachodnim” – powiedział Raisi.

Ocenił on, że tylko kraje zachodnie nadal utrudniają tworzenie świata wielobiegunowego, dodając, że świat wielobiegunowy w szczególności „buduje się przy pomocy organizacji regionalnych”, takich jak Szanghajska Organizacja Współpracy . Iran właśnie dołącza do tej organizacji, w której ważną rolę odgrywają Chiny i Rosja.

Raisi zwrócił też uwagę, że wpływy Iranu w świecie i regionie będą rosły dzięki współpracy z państwami przyjaznymi. W tym kontekście powiedział – „Poważnie podchodzimy do rozwoju stosunków z Rosją i innymi krajami”.

Podkreślił, że wiele narodów szukało wolności od Stanów Zjednoczonych, zauważając, że „Iran będzie nadal wspierać narody miłujące wolność”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Stany Zjednoczone zaczęły stosować metody „terroryzmu informacyjnego” ze względu na nieskuteczność sankcji. „Stany Zjednoczone już zrozumiały, że sankcje nie działają. Dlatego zaczęły stosować inne metody… Głównym problemem jest terroryzm informacyjny” – powiedział prezydent Iranu.

Ocenił, że Stany Zjednoczone powinny podjąć decyzję o negocjacjach w celu zniesienia sankcji wobec Iranu, ale to opóźniają i marnują czas. Raisi twierdził, że nie ma żadnych nieprawidłowości w programie atomowym Iranu, co miało zostać potwierdzone 15 razy przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej (MAEA).

en.mehrnews.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz