Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
Dmytro Jarosz, były lider Prawego Sektora, zwrócił się do Polaków. Napisał, że Polacy „na ukraińskiej ziemi” byli okupantami, a Ukraińcy mieli „absolutne prawo” niszczyć najeźdźców i agresorów. (more…)
Dmytro Łubinec poinformował, że od 2014 roku z Ukrainy wyjechało około 8,5 miliona obywateli. Rzecznik praw człowieka Rady Najwyższej Ukrainy podkreślił, że powrót uchodźców wymaga nie tylko apeli, ale także gwarancji bezpieczeństwa i międzynarodowych programów mieszkaniowych. (more…)
Wołodymyr Zełenski miał 21 maja potajemnie spotkać się w Kijowie z rosyjskim oligarchą Romanem Abramowiczem – twierdzi ukraiński poseł Ołeksij Gonczarenko. Według deputowanego Abramowicz miał przybyć do stolicy Ukrainy jako pośrednik i przekazać informacje od Władimira Putina. (more…)
Litwa prowadzi rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi o możliwym rozmieszczeniu amerykańskiej broni jądrowej na swoim terytorium. Minister obrony Robertas Kaunas zastrzegł, że taki krok mógłby nastąpić tylko w czasie kryzysu lub wojny. (more…)
Australijskie Siły Obronne od połowy 2026 roku będą szkolić ukraińskich żołnierzy w Polsce w ramach norweskiej operacji Legio. Canberra podkreśla, że to kontynuacja wsparcia udzielanego Ukrainie w obronie przed rosyjską agresją. (more…)
Pentagon podniósł ocenę zagrożenia kontrwywiadowczego ze strony Izraela do poziomu krytycznego („critical”), czyli najwyższego w stosowanej klasyfikacji – podała w piątek stacja NBC News, powołując się na dwóch obecnych i jednego byłego urzędnika USA.
Według NBC decyzję w ostatnich tygodniach podjęła Defense Intelligence Agency (DIA), czyli wywiad wojskowy Pentagonu. Agencja miała opublikować wewnętrzny komunikat opisujący zmianę oceny zagrożenia ze strony Izraela. Jeden z obecnych urzędników USA, cytowanych przez stację, miał widzieć ten dokument.
Jeśli Trump czyta moje komentarze, to ja też mogę być taką osobą 🙂
(ale nei wiem jak u niego z umiejętnościami czytania itp.)