Zdaniem Aleksieja Puszkowa, przewodniczącego komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej, istnienie Polski to zasługa ZSRS i sowieckich żołnierzy.

Puszkow za pośrednictwem Tweetera odniósł się do wypowiedzi prezydenta Bronisława Komorowskiego, który nazwał moskiewską Paradę Zwycięstwa “demonstracją siły”, widząc w niej “obraz dzisiejszego, niespokojnego, niestabilnego świata”.

„Komorowski powinien wiedzieć: bez 500 tys. istnień poświęconych przez nasz kraj za wyzwolenie Polski, jej w ogóle by nie było. Hitler jej nie przewidywał”– napisał Puszkow.

gazeta.ru / Kresy.pl

13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • jan53
   jan53 :

   Gdyby nie wspolpraca ZSRR z III Rzesza w latach 30 ub.wieku(technologie).Gdyby nie 17.09.1939r.Gdyby nie wywózki na Sybir,Lagry,Kazachstan – prawie 1,5mln.obywateli.Gdyby nie mordowanie polskiej ludności i inteligencji.Gdyby nie pomoc wojskowa USA i transporty do Murmanska.Gdyby nie polska partyzantka która niszczyla transporty idące na wschod.A przedewszystkim Gdyby Polska przystala na propozycje Hitlera aby przystapic do państw Osi na co bardzo liczyli Japonczycy,to nie wiem czy pan Puszkow dziś przemawiałby w ichniejszej Dumie.

  • fiesta
   fiesta :

   Zmanipulowana propaganda bolszewickiego pajaca A.Puszkowa utrzymuje mnie w przekonaniu, ze nawet w dzisiejszej “Rosji”, Lenin jest wiecznie zywy. Ponadto bolszewik A.Puszkow nie moze przebolec, ze Polska wydostala sie z bolszewickiej strefy wplywow po 45 latach (1945-1990) bolszewickiej okupacji Polski – to tez nie oznacza, ze Polska jest wolnym krajem, poniewaz polskojezyczne zydostwo u wladzy w Polsce wpedzilo Polske do EUROLAGRU po 1990-tym roku.

 1. ka9q
  ka9q :

  To ja się zapytam (choć odpowiedź ze strony rosyjskiej znam) Czy ZSRR istniało by gdyby nie pomoc USA ? (Dla ułatwienia odpowiedzi wyraz zaczyna się na N i ma 3 litery).

 2. robert_xx
  robert_xx :

  gdyby nie ZSRS to nie mielibyśmy takiego syfu jak mamy teraz , wystarczyło by przywrócić ład przedwojenny , granice byśmy mieli dawne , nikt by nie mordował w imię syfu zwanego komunizmem było by idealnie…..

   • wepwawet
    wepwawet :

    O czyżby jakiś “banderas” się zaniepokoił? Już miałem z tobą “przyjemność” Użytkowniku i podejrzewam coś za jeden. 😉 —— Czemu Twój ulubieniec i bożyszcze zostało w to wplatane? Odpowiedz jest prosta – bo to o wyzwoleniu to odpowiedz ruskiego urzędasa na bajania naszego prezydenta (tak przynajmniej podają w powyższym tekście), i podobnie jak słowa obecnego ministra spraw zagranicznych RP – wszystkie w swojej głupocie są na jednym poziomie. Dlatego u mnie lądują w jednym worze. Pojmujesz? Sała banderu! 😛

 3. sigmund
  sigmund :

  Dzieki temu ze Polska odrzucila propozycje Hitlera wspolnego ataku na moskali dzis istnieje rosja. Hitler przewidywal w miejscu moskwy jezioro : ) , powinnisce nam byc wdzieczni moskale.