W Internecie pojawiły się doniesienia świadków oraz zdjęcia mające świadczyć o wzmożonej aktywności polskich sił zbrojnych w związku z kryzysem na Ukrainie i groźbą rosyjskiej agresji.

„Wczoraj widziałem dwie kolumny wozów pancernych,jedna jechała od Kostrzyna n/O w stronę Skwierzyny a druga ta na zdjęciu w stronę Gorzowa. Ta na zdjęciu jest w okolicach Gorzowa”napisał do portalu KRESY.PL nasz fan Bogdan Gonta, załączając zdjęcie:

""

Z kolei aministrator serwisu polskiepiekielko.pl napisał na facebookowej stronie portalu:

„W piątek jadąc autostradą A1 z Katowic do Wrocławia mijałem kolumny wojskowych ciężarówek jadących na wschód. Teraz to dzisiejsze zdjęcie ze Słupska…

""
Fot. Aneta Lewińska

Wysłałem w tym tygodniu do MON pytanie, czy Wojsko Polskie jakoś przygotowuje się do ewentualnej wojny na Ukrainie. Otrzymałem taką odpowiedź:

„Rolą MON nie jest komentowanie przemian społecznych zachodzących w innych państwach – w obecnej sytuacji odnoszenie się do pytań stawiających tezę o możliwej wojnie domowej na Ukrainie jest czystą spekulacją. Niemniej pragniemy zapewnić, że WP realizuje zadania, do których jest zobowiązane przez odpowiednie przepisy prawa.”

***

Z polskim Sztabem Generalnym skontakował się w tej sprawie portal NaTemat.pl. Płk. Tomasz Szulejkouspokaja wszystkich, których przeraziły ostatnie przegrupowania wojska.

To nie ma absolutnie żadnego związku z wydarzeniami na Ukrainie. Podejrzenie, iż niedawne działania Wojska Polskiego mogłyby mieć coś wspólnego z zaistniała sytuacją są zupełnie nieuzasadnione– tłumaczy rzecznik SG.

Polscy żołnierze cały czas ćwiczą. Doskonalą się na poligonach zgodnie z planem szkolenia i zaprojektowanymi wcześniej działaniami. Nie mamy tu do czynienia z żadną sytuacją, którą należałoby łączyć z obecną sytuacją na Ukrainie– zapewnia płk Szulejko.

facebook.com/polskiepiekielko.pl/KRESY.PL

Reklama4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz