Prezydent Łotwy Andris Berzins w wywiadzie dla tygodnika „Focus” opowiedział się za ścisłą współpracą z Rosją w walce z islamskim terroryzmem – podaje Polska Agencja Prasowa. Łotewski prezydent dodał, że Łotwa, która sprawuje prezydencją w Radzie Unii Europejskiej, będzie starać się o poprawę relacji z Moskwą.

„Uważam, że musimy obecnie zacieśnić współpracę z Moskwą, aby wspólnie bronić się przed islamskim zagrożeniem” – cytuje słowa Berzinsa z wywiadu dla „Focusa” PAP. Prezydent Łotwy podkreślił, że zagrożenie terrorystyczne dotyczy także Rosji. Berzins powiedział także, że w interesie UE są „stabilne i przewidywalne” stosunki z Rosją:

„Na dłuższą metę są one znacznie ważniejsze niż silne armie i systemy bezpieczeństwa” – podkreślił w wywiadzie prezydent Łotwy. Dodał on, że Łotwa będzie dążyć do poprawy relacji z Rosją.

PAP / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz