Prezydent Andrzej Duda skierował list do lwowskich Polaków z okazji wmurowania aktu erekcyjnego pod Dom Polski we Lwowie. List odczytał Adam Kwiatkowski, minister w Kancelarii Prezydenta RP.

„Razem z Państwem, z całą wspólnotą polską we Lwowie i na Ukrainie cieszę się z tego uroczystego wydarzenia”– napisał w liście prezydent. „Kamień węgielny, który kładą państwo pod budowę lwowskiego Domu Polskiego jest rozpoczęciem ambitnej budowy”– podkreślał Andrzej Duda.Prezydent podziękował w swoim liście Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie, Towarzystwu Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oraz – jak odczytał w liście minister Kwiatkowski – „ukraińskim przyjaciołom”, którzy przyczynili się do rozpoczęcia budowy Domu Polskiego we Lwowie.

Andrzej Duda pozdrowił na końcu Polaków we Lwowie i na Ukrainie, zaznaczając, że współpraca polsko-ukraińska powinna mieć odzwierciedlenie w takich wydarzeniach jak wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Domu Polskiego.

„Kurier Galicyjski” / Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zefir :

  Panie Prezydencie RP Duda.Proszę nie być naiwnym i łatwowiernym.Uchwalenie przez Wierchowną Radę ukrainy ,w dniu wizyty Pana poprzednika,zwanego Bullem,od bulu.ustawy gloryfikującej w państwie ukraińskim morderców i bestialskich ludobójców nacji polskiej,w tym nabijanie na sztachety płotów,na drrzwi i stoły dzieci polskich,rżnięcie od gardła do pokrocza ciężarnychpolskich kobiet,masowe gwałcenie polskich niewiast przez zwyrodniałe zbrrodnicze bydło ukraińskie,sadystyczne dla Ukraińców zdzieranie i solenie sóry Polaków,ich żywcem zakopywanie ,czy palenie.Setki,tego typu bestialskich metod znęcania się nad Polakami przez swołocz banderukraińską domaga się ludzkiej i boskiej sprawiedliwości i zadośćuczynienia.Dzisiejsza Ukraina popiera ,akceptuje,a nawet gloryfikuje zbrodnicze ,ludobójcze działania morderczej OUN-UPA na Polakach,za to Że byli Polakami.Wniosek:Pan Prezydent,Rząd polski,winny całkowicie odciąć się od spraw banderowskiej zbrodniczej Ukrainy.,dopóty,dopóki nie uznają swojej winy za zbrodnie ludobójcze na Polakach i z własnej woli nie zwrócą bezprawnie okupowanych polskich terytoriów na czele z odwiecznie wiernym Polsce królewskim miastem Lwów.

 2. raf66 :

  Dlatego bardzo mnie cieszy wojna w Donbasie, upadlina coraz słabsza, kasy coraz mniej….rozmawiałem ostatnio z jednym ukrem.Przyszedł do mnie jako pacjent , więc chcąc nie chcąc musiałem go przyjąć. Na pytanie skąd on mi odpowiada że z Iwanofrankowska, szlag mnie trafłl i odpowiedziałem że Iwano….to Stanisławów, Lwów to Polska , a ich już niedługo nie będzie. Facet otworzył oczy i mówi tak: U nas większość to chce żeby tu Polska wróciła ,bo teraz to bieda aż piszczy i z wyjątkiem bany banderowców to naprawdę większość chce tu Polski. Po tych słowach to nawet zgrzeczniałem i potraktowałem jak człowieka a nie jak upadlińca.Raf66

 3. upadlina
  upadlina :

  nie wierzę w ani jedno słowo tego kneseciarza z pedalskim uśmieszkiem. Na kilometr jedzie od niego dupolizostwem usmańskim i israhellskim. To kolejna marionetka garbatonosych pejsów, która będzie lizać banderowskie zady. Można tylko liczyć na to, że będzie je lizał z mniejszym zaangażowaniem niż szczynukowycz-komor