Prezydent Andrzej Duda skierował list do lwowskich Polaków z okazji wmurowania aktu erekcyjnego pod Dom Polski we Lwowie. List odczytał Adam Kwiatkowski, minister w Kancelarii Prezydenta RP.

„Razem z Państwem, z całą wspólnotą polską we Lwowie i na Ukrainie cieszę się z tego uroczystego wydarzenia”– napisał w liście prezydent. „Kamień węgielny, który kładą państwo pod budowę lwowskiego Domu Polskiego jest rozpoczęciem ambitnej budowy”– podkreślał Andrzej Duda.

Prezydent podziękował w swoim liście Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie, Towarzystwu Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oraz – jak odczytał w liście minister Kwiatkowski – „ukraińskim przyjaciołom”, którzy przyczynili się do rozpoczęcia budowy Domu Polskiego we Lwowie.

Andrzej Duda pozdrowił na końcu Polaków we Lwowie i na Ukrainie, zaznaczając, że współpraca polsko-ukraińska powinna mieć odzwierciedlenie w takich wydarzeniach jak wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Domu Polskiego.

„Kurier Galicyjski” / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  zefir :

  Panie Prezydencie RP Duda.Proszę nie być naiwnym i łatwowiernym.Uchwalenie przez Wierchowną Radę ukrainy ,w dniu wizyty Pana poprzednika,zwanego Bullem,od bulu.ustawy gloryfikującej w państwie ukraińskim morderców i bestialskich ludobójców nacji polskiej,w tym nabijanie na sztachety płotów,na drrzwi i stoły dzieci polskich,rżnięcie od gardła do pokrocza ciężarnychpolskich kobiet,masowe gwałcenie polskich niewiast przez zwyrodniałe zbrrodnicze bydło ukraińskie,sadystyczne dla Ukraińców zdzieranie i solenie sóry Polaków,ich żywcem zakopywanie ,czy palenie.Setki,tego typu bestialskich metod znęcania się nad Polakami przez swołocz banderukraińską domaga się ludzkiej i boskiej sprawiedliwości i zadośćuczynienia.Dzisiejsza Ukraina popiera ,akceptuje,a nawet gloryfikuje zbrodnicze ,ludobójcze działania morderczej OUN-UPA na Polakach,za to Że byli Polakami.Wniosek:Pan Prezydent,Rząd polski,winny całkowicie odciąć się od spraw banderowskiej zbrodniczej Ukrainy.,dopóty,dopóki nie uznają swojej winy za zbrodnie ludobójcze na Polakach i z własnej woli nie zwrócą bezprawnie okupowanych polskich terytoriów na czele z odwiecznie wiernym Polsce królewskim miastem Lwów.

 2. Avatar
  raf66 :

  Dlatego bardzo mnie cieszy wojna w Donbasie, upadlina coraz słabsza, kasy coraz mniej….rozmawiałem ostatnio z jednym ukrem.Przyszedł do mnie jako pacjent , więc chcąc nie chcąc musiałem go przyjąć. Na pytanie skąd on mi odpowiada że z Iwanofrankowska, szlag mnie trafłl i odpowiedziałem że Iwano….to Stanisławów, Lwów to Polska , a ich już niedługo nie będzie. Facet otworzył oczy i mówi tak: U nas większość to chce żeby tu Polska wróciła ,bo teraz to bieda aż piszczy i z wyjątkiem bany banderowców to naprawdę większość chce tu Polski. Po tych słowach to nawet zgrzeczniałem i potraktowałem jak człowieka a nie jak upadlińca.Raf66

 3. upadlina
  upadlina :

  nie wierzę w ani jedno słowo tego kneseciarza z pedalskim uśmieszkiem. Na kilometr jedzie od niego dupolizostwem usmańskim i israhellskim. To kolejna marionetka garbatonosych pejsów, która będzie lizać banderowskie zady. Można tylko liczyć na to, że będzie je lizał z mniejszym zaangażowaniem niż szczynukowycz-komor