Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało w czwartek o wybuchu w Komendzie Głównej Policji. Eksplodował pakunek, który komendant otrzymał od jednego z szefów ukraińskich służb.

Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w środę doszło do wybuchu w Komendzie Głównej Policji. Eksplodował pakunek, który komendant otrzymał od jednego z szefów ukraińskich służb.

Komendant gen. insp. Jarosław Szymczyk doznał lekkich obrażeń i od wczoraj przebywa na obserwacji w szpitalu. Lekkich obrażeń nie wymagających hospitalizacji doznał też pracownik cywilny Komendy Głównej Policji.

Według nieoficjalnych doniesień Radia Zet w pomieszczeniach socjalnych Komendy Głównej wystrzelił granatnik, prawdopodobnie z głowicą ćwiczebną. Według nieoficjalnych ustaleń Onetu, to sam Jarosław Szymczyk miał odpalić granatnik w swoim gabinecie.

Oficjalny komunikat MSWiA nie precyzuje co było “prezentem” dla komendanta: “Wczoraj o godz. 7:50 w pomieszczeniu sąsiadującym z gabinetem Komendanta Głównego Policji doszło do eksplozji. Eksplodował jeden z prezentów, które Komendant otrzymał podczas swojej roboczej wizyty na Ukrainie w dn. 11-12 grudnia br., gdzie spotkał się z kierownictwami ukraińskiej Policji i Służby ds. sytuacji nadzwyczajnych. Prezent był podarunkiem od jednego z szefów ukraińskich służb. W wyniku eksplozji Komendant doznał lekkich obrażeń i od wczoraj przebywa na obserwacji w szpitalu. Lekkich obrażeń nie wymagających hospitalizacji doznał też pracownik cywilny Komendy Głównej Policji. Strona polska zwróciła się do strony ukraińskiej o złożenie stosownych wyjaśnień. Sprawą od początku zajmuje się prokuratura i odpowiednie służby” – czytamy.

“W pomieszczeniu służby ochronnej doszło do uszkodzenia stropu” – poinformował rzecznik polskiej policji. “Jest to pomieszczenie niejawne, w którym znajdują się urządzenia związane z zapewnieniem ochrony obiektów KGP, dlatego nie możemy udzielać żadnych informacji” – zaznaczył insp. Mariusz Ciarka.

Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. RAFALXJXJXJ
    RAFALXJXJXJ :

    CZY TO BYŁ WYBUCH BOMBY CZY KOMENDANT MO SAM ODPALIŁ PODOBNO GRANATNIK NIE ZMIENIA FAKTU ,ŻE ON , STRAŻNICY Z KOMENDY I STRAŻNICY GRANICZNI POWINNI ODPOWIADAĆ ZA SKANDAL MIĘDZYNARODOWY I NARAŻENIE ŻYCIA OSÓB TRZECICH . JUŻ PO RAZ DRUGI JESTEŚMY PODDANI PROWOKACJI BANDEROPITEKÓW NA POLSKIEJ ZIEMI.