Wołodymyr Hrojsman podał, że z powodu niedoborów węgla pracę może też stracić kilkadziesiąt tysięcy osób.

Już ponad miesiąc, trwa blokada torów kolejowych prowadzących na zajęte przez separatystów tereny prowadzona przez ukraińskich weteranów walk w Donbasie. W ten spsoób chcą uniemożliwić wymianę handlową z separatystami, przeciw której glośno protestują.

Przeczytaj: Ukraina: członkowie OUN żądający całkowitej blokady ekonomicznej Donbasu starli się z policją [+FOTO] [+VIDEO]

Blokada trasportu kolejowego uiemożliwia przejazd wagonów z wysokoenergetyczną odmianą węgla – antracytem, którego kopalnie znajdują się na terenach kontrolowanych przez separtystów. Ta odmiana węgla jest niezbędna do działania dla wielu ukraińskich zakładów przemysłowych i elektrociepłowni, a jego zapasy są już na wyczerpaniu.

CZYTAJ TAKŻE:
Lider DRL ogłasza blokadę Kijowa. „Zrywamy wszelkie więzi z Ukrainą!”

Wołodymyr Hrojsman stwierdził, że straty spowodowane blokadą mogą kosztować ukraiński przemysł metalurgiczny nawet 3,5 miliarda dolarów, a.75 tysięcy miejsc pracy może ulec likwidacji. Według ukraińskiego premiera, blokada towarowa Donbasu równa jest dywersji. Zaznaczył, że antracyt z Donbasu jest ukraiński, był kupowany za hrywny i to na Ukrainie opłacono podatki związane z jego sprzedażą. Dodał, że dalsze blkowanie transportów może doprowadzić do zakupów antracytu z Rosji.

kresy.pl / onet.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz