W Warszawie zatrzymano obywatelkę Ukrainy podejrzaną o pranie pieniędzy pochodzących z przestępstwa oraz prowadzenie przygotowań do podrabiania dokumentów. Zatrzymanie ma związek ze sprawą Sławomira Nowaka.

Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że w środę rano funkcjonariusze CBA zatrzymali kolejną osobę w śledztwie dotyczącym Sławomira Nowaka. Rzecznik dodał, że materiał dowodowy wskazuje na udział zatrzymanej osoby w zorganizowanej grupie przestępczej kierowanej przez byłego ministra transportu i szefa ukraińskiej agencji drogowej (Ukrawtodoru).

Z komunikatu CBA wynika, że zatrzymaną osobą jest kobieta, obywatelka Ukrainy. Ukrainkę zatrzymali w Warszawie funkcjonariusze gdańskiej delegatury CBA. „Kobieta po zakończeniu czynności procesowych zostanie przewieziona do stołecznej Prokuratury Okręgowej” – podał Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, obywatelka Ukrainy po doprowadzeniu do prokuratury ma usłyszeć m.in. zarzuty prania pieniędzy pochodzących z czynów korupcyjnych oraz przygotowania do podrobienia dokumentów. Do wymienionych czynów miało dojść w czasie pełnienia przez Sławomira Nowaka funkcji ukraińskiej agencji drogowej.

Decyzja odnośnie środków zapobiegawczych wobec obywatelki Ukrainy zapadnie po jej przesłuchaniu.

Ukrainka jest 16. osobą, która usłyszała zarzuty w związku ze sprawą Sławomira Nowaka. Jak podaje TVN24, były szef Ukrawtodoru usłyszał dotychczas 17 zarzutów, w tym zarzut założenia zorganizowanej grupy przestępczej oraz kierowanie tą grupą, przyjęcia kilkumilionowych korzyści majątkowych oraz płatnej protekcji w związku z pełnieniem funkcji szefa Ukrawtodoru, żądania i przyjmowania korzyści majątkowych w latach 2012-2013 w zamian za stanowiska w spółkach Skarbu Państwa, prania brudnych pieniędzy, płatnej protekcji w związku z pełnieniem funkcji szefa gabinetu premiera oraz ministra. Nowak wyszedł z aresztu w kwietniu br. po 9-miesięcznym areszcie.

Według źródła PAP dowody w sprawie Sławomira Nowaka są „porażające” i obejmują m.in. nagrania z podsłuchów a także zeznania wieloletniego przyjaciela Nowaka Jacka P., który jest również podejrzany w tej sprawie.

Kresy.pl / tvn24.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz