W wywiadzie telewizyjnym bułgarski wiceminister obrony Dimitr Kjumjurdżijew poinformował, że w Polsce zostanie wyremontowanych jedynie sześć silników myśliwców MiG-29.

Jak informuje portal dziennikzbrojny.pl, minister mówił o planach ogłoszenia przetargu na dostawę silników RD-33 dla posiadanych przez bułgarskie lotnictwo myśliwców MiG-29. Prace związane z remontem silników przez Polaków mają być zrealizowane do połowy bieżącego roku. Ma to pozwolić na wykonywanie misji zabezpieczenia rodzimej przestrzeni powietrznej przez bułgarskie lotnictwo odrzutowe.

Kjumjurdżijew zapowiedział jednak rozpisanie przez podległy mu resort kolejnego przetargu na wyłonienie dostawcy silników do MiG-29, gdyż – jak twierdzi – polski partner nie jest w stanie wyremontować kolejnych RD-33. Zapewnił, że zakup nowych jednostek napędowych będzie realizowany z poszanowaniem unijnych sankcji. Oznacza to wykluczenie dostawcy z Rosji. Pozyskanie silników RD-33 nie zmienia bułgarskich planów ws. zakupu nowych samolotów wielozadaniowych.

dziennikzbrojny.pl/ Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz