W warunkach kryzysu migracyjnego na granicach rośnie poparcie dla partii rządzącej, a spada dla Koalicji Obywatelskiej.

Portal Onet opublikował w niedzielę wyniki sondażu jaki zamówił w Instytucie Badań Rynkowych i Społecznych. 36,6 proc. respondentów zdecydowanych na oddanie głosu na konkretną partię zadeklarowało, że wybrałoby Prawo i Sprawiedliwość. Główna siła opozycji – KO otrzymała wsparcie 23,1 proc. badanych.

O ile jednak PiS odnotował wzrost poparcia o 3 punkty procentowe, o tyle KO straciła w stosunku do poprzedniego sondażu IBRiS 3,1 punktu procentowego.

Na trzecim miejscu znalazła się partia Polska 2050 Szymona Hłownia, na którą zagłosować chciało 11,5 proc. respondentów. Po 8 proc. otrzymały Lewica i Konfederacja. W przypadku Konfederacji wynik sondażowy jest wyższy o 2,6 punktu procentowego.

Kolejny sondaż IBRiS pokazuje, że Polskiemu Stronnictwu Ludowemu zabrakłoby poparcia do uzyskania mandatów w Sejmie. W najnowszym badaniu poparło je 4,4 proc. pytanych. 8,4  proc. respondentów stwierdziło, że choć poprze jakąś partię, to jeszcze nie wie jaką.

47,8 proc. spośród wszystkich pytanych w ramach sondażu zadeklarowało chęć wzięcia udziału w wyborach. 35,2 proc. stwierdziło, że nie zamierza oddawać głosu.

Czytaj także: Sondaż: Według Polaków w Europie rządzą Niemcy

onet.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz