W warunkach kryzysu migracyjnego na granicach rośnie poparcie dla partii rządzącej, a spada dla Koalicji Obywatelskiej.

Portal Onet opublikował w niedzielę wyniki sondażu jaki zamówił w Instytucie Badań Rynkowych i Społecznych. 36,6 proc. respondentów zdecydowanych na oddanie głosu na konkretną partię zadeklarowało, że wybrałoby Prawo i Sprawiedliwość. Główna siła opozycji – KO otrzymała wsparcie 23,1 proc. badanych.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

O ile jednak PiS odnotował wzrost poparcia o 3 punkty procentowe, o tyle KO straciła w stosunku do poprzedniego sondażu IBRiS 3,1 punktu procentowego.

Na trzecim miejscu znalazła się partia Polska 2050 Szymona Hłownia, na którą zagłosować chciało 11,5 proc. respondentów. Po 8 proc. otrzymały Lewica i Konfederacja. W przypadku Konfederacji wynik sondażowy jest wyższy o 2,6 punktu procentowego.

Kolejny sondaż IBRiS pokazuje, że Polskiemu Stronnictwu Ludowemu zabrakłoby poparcia do uzyskania mandatów w Sejmie. W najnowszym badaniu poparło je 4,4 proc. pytanych. 8,4  proc. respondentów stwierdziło, że choć poprze jakąś partię, to jeszcze nie wie jaką.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

47,8 proc. spośród wszystkich pytanych w ramach sondażu zadeklarowało chęć wzięcia udziału w wyborach. 35,2 proc. stwierdziło, że nie zamierza oddawać głosu.

Czytaj także: Sondaż: Według Polaków w Europie rządzą Niemcy

onet.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz