PIT-RADWAR i Polska Grupa zbrojeniowa zawarły w poniedziałek umowę na zakup i dostawę Okrętowych Systemów Uzbrojenia OSU-35K z przeznaczeniem na 3 jednostki (projekt Kormoran II).

PIT-RADWAR i Polska Grupa Zbrojeniowa zawarły w poniedziałek umowę na zakup i dostawę Okrętowych Systemów Uzbrojenia OSU-35K z przeznaczeniem na 3 jednostki (projekt Kormoran II). Umowa będzie realizowana w latach 2022-2026 i przewiduje dostawę 3 szt. Systemów OSU-35K. Wartość umowy to ponad 100 milionów złotych brutto.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5444.39 PLN    (24.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Przypomnijmy, że w lipcu PIT-RADWAR S.A., część Polskiej Grupy Zbrojeniowej zamieściła na swojej stronie nagranie ze strzelania prototypu armaty morskiej AM-35K, wchodzący w skład okrętowego systemu uzbrojenia OSU-35K.

Odnotowano, że testy zakończyły się pomyślnie i nie było żadnych skarg na działanie armaty.

„Badania dynamicznego strzelania prototypu nowej wersji armaty morskiej AM35K, wchodzącej w skład okrętowego systemu uzbrojenia OSU35K. Do strzelania wykorzystano amunicję 35×228 mm z pociskiem ćwiczebnym TP-T produkowaną przez MESKO. W trakcie badań oddano około stu strzałów ‒ ogniem pojedynczym i seriami ‒ bez zastrzeżeń do działania armaty” – czytamy.

Zobacz też: PIT-RADWAR prezentuje modułowy system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej bardzo krótkiego zasięgu [+VIDEO]

Okrętowy system artyleryjski oparty na armacie morskiej AM-35 jest przeznaczony do zwalczania celów powietrznych na wysokościach od bardzo niskich do średnich. System jest skutecznym środkiem obrony przed bezpilotowymi środkami powietrznymi. Może być także stosowany do zwalczania celów na powierzchni morza.

W skład systemu wchodzi automatyczna armata AM-35, zintegrowana głowica obserwacyjno-śledząca ZGS-158M, stanowisko kierowania ogniem (SKO) i rezerwowe stanowisko kierowania ogniem (RSKO). Otwarta architektura systemu, jego modułowość i skalowalność daje możliwość integracji na okrętach wielu klas.

W systemie armaty morskiej kal. 35 mm stosowany jest automat 35 mm produkcji HSW. Armata posiada zmodernizowane dwustronne zasilanie taśmowe z dwóch magazynów, pozwalające na naprzemienne stosowanie dwóch rodzajów amunicji, np. ABM i FAPDS-T. Przeładowanie, zwolnienie spustu, układ programowania długości serii i wybór magazynu są sterowane elektrohydraulicznie. Szybkowymienna lufa jest chłodzona powietrzem. Armata dysponuje własnym systemem orientowania i nawigacji inercyjnej.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz