22 stycznia 2017 r. obserwatorzy ze Specjalnej Misji Obserwacyjnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) poinformowali, że ukraińscy żołnierze wznoszą nowe obiekty wojskowe na terenie Donbasu, niedaleko Donieckiej Stacji Filtracyjnej.

Zastępca szefa misji OBWE, Alexander Hug, który 21 stycznia wziął udział w inspekcji terenowej, podzielił się z dziennikarzami swoimi obserwacjami. – Będąc na terenie Donieckiej Stacji Filtracyjnej wiedzieliśmy, jak na obszarze, który znajduje się pod kontrolą Ukrainy, wznoszone są nowe obiekty wojskowe. Znajdują się one nie na odkrytej przestrzeni, a w miejscu, w którym można spowodować straty. Miejscowość Krutaja Bałka i Doniecka Stacja Filtracyjna tak naprawdę znajdują się pośrodku tych pozycji. Jeśli nie zatrzymamy tego procesu, sami rozumiecie, co nastąpi– powiedział Hug. Obserwator OBWE podkreślił, że w strefie konfliktu w Donbasie konieczne jest oddzielenie sił obu przeciwników.

Czytaj również: Trwa spotkanie szefów dyplomacji krajów OBWE ws. konfliktu w Donbasie

Doniecka Stacja Filtracyjna zaopatruje w wodę miejscowości po obu stronach linii demarkacyjnej – miasta Donieck i Jasinowataja, będące w rękach prorosyjskich separatystów z Donieckiej Republiki Ludowej (DNR) oraz Awdiejewkę, Krasnogorowskę i Wierchnietoreckoje, kontrolowane przez siły ukraińskie.

Czytaj również: Zniszczony Donieck nagrany z lotu ptaka [+VIDEO]

kresy.pl/ mpolska24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz