Noworoczne orędzie Ukraińców do Janukowycza

Ukraińcy przygotowali w tym roku po raz pierwszy noworoczne orędzie do prezydenta. Wiktor Janukowycz także tradycyjnie wygłosił przemówienie do narodu. Do Ukraińców zwrócili się też opozycjoniści.

Na pomysł orędzia narodu do Wiktora Janukowycza wpadli działacze pozarządowi. Wszystko było tak samo, jak u prezydenta: flagi państwowe, choinka, a nawet mównica. Mówiła jednak nie jedna osoba, a 50 po kolei. Przypominali najbardziej dramatyczne momenty 2013 roku, jak na przykład pobicie pokojowych demonstrantów na placu Niepodległości 30 listopada. „Jesteśmy Europejczykami i będziemy w Unii Europejskiej z panem, czy bez pana” – podkreślała jedna z przemawiających.
Lider opozycyjnego UDARu Witalij Kliczko także zwrócił się do Ukraińców. Jego zdaniem, w 2013 roku, Ukraińcy pokazali, że są gotowi walczyć o swoje prawa. W rozpoczynającym się roku muszą kontynuować walkę, aby doprowadzić do zmiany władzy.

Prezydent Wiktor Janukowycz powiedział w swoim orędziu, że niewykluczone, iż 2013 rok był najtrudniejszy w historii niepodległej Ukrainy. Jego zdaniem dzięki protestom, politycznym sprzeczkom i otwartemu dialogowi, Ukraińcy udowodnili, że idą ciernistą, ale dobrą drogą porozumienia i konsolidacji.

IAR/Kresy.pl
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz