Aleksander Załdostanow zapowiedział na konferencji prasowej, że jego grupa Nocne Wilki odwiedzi na trasie rajdu Katyń oraz Skwer Wołyński w Warszawie, gdzie znajduje się pomnik ofiar rzezi wołyńskiej oraz 27. Dywizji Piechoty Armii Krajowej.

Informację tę podał serwis naszemiasto.pl, powołując się na portal warszawawpigulce.pl.

Na dzień 29 kwietnia grupa zamówiła z z kolei rosyjskojęzycznego przewodnika w Auschwitz.

Jak mówił Aleksander Załdostanow dla kanału telewizyjnego Rossija-1, polscy motocykliści jeździli z Nocnymi Wilkami do Kaliningradu i Sewastopola, gdzie byli witani przez ludzi z rosyjskimi flagami.

naszemiasto.pl / warszawawpigulce.pl / Kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. kojoto
  kojoto :

  Gdyby zdecydowali sie na rajd szlakiem rosyjskich mogil na drodze do Berlina to nie mial bym nic przeciwko (moga im zapalic swieczki w Moskwie, moga i na grobie na terenie Polski), ale dodawanie do trasy przejazdu dla uczczenia sukcesów ZSRR – Katynia moze byc roznie zrozumiane. Czyje to swieto? Tragedia czerwonoarmijnego miesa armatniego wsadzonego sila w kamasze i rozszaranego przez niemieckie, lub NKWDowskie pociski, czy zwyciestwo Stalina i judeobolszewików nad niemcami? To wszystko sie kupy nie trzyma. Zeby nie wspomniec o calych rzeszach wyglodnialych i zdziczalych czerwonoarmistów mordujacych, gwalcacych i rabujacych Polaków. Mam sie rozczulac, bo mieli takie rozkazy, lub pozwolenie od oficerów?

  • zan
   zan :

   Skoro organizatorzy rajdu katyńskiego utrzymują kontakty z tymi bikerami, to obstawiałbym, że Katyń jest odwiedzany na zasadach takich jak należy. Poza tym… po co w innym przypadku odwiedzać Katyń? Nie chcę wyrokować w ciemno, ale gdybym miał obstawiać to raczej jako dobry znak. Napisałem już w innym miejscu, ale powtórzę: Zasadniczo ma Pan rację, w tej wojnie nie było podziału na dobrych vs złych, ale źle walczyli ze złymi. Z drugiej strony wygrana Niemiec oznaczała totalną EKSTERMINACJĘ biologiczną narodów na wschodzie, więc rozumiem motywacje tych co świętują. (pomijac już aspekt prania mózgów, bo dla Rosjan wojna ojczyźniana jest świecką religią)

   • kojoto
    kojoto :

    Czego sowieci dokonali z narodem Polskim dowody widzimy na kazdym kroku w postawie zwiotczalych intelektualnie i swiatopogladowo mas… twierdzenie, ze niemcy zrobili by gorzej jest bezpodstawne. Nawet gdyby niemcy wygrali, hitler nie zyl by wiecznie, byc moze byla by jakas odwilz i powtórka sytuacji z zaborów, moze do tej pory Polacy juz dawno by sie wzbogacili i skonsolidowali narodowo. Na dwoje babka wrózyla. Oddawanie czci zwyciestwu Stalina i Sowietów jest zle bezwzglednie. Ci ktorzy twierdza, ze sowieci wyzwolili Polske wychodza z identycznej pozycji, co ci którzy mówia ze UPA bylo dobre bo walczylo z sowietami.