Poszkodowani oraz bliscy ofiar zamachu zarzucają niemieckim władzom za brak empatii i wsparcia.

Tagesspiegel cytuje rodziny ofiar, które są bardzo niezadowolone z działań rządu dotyczących wsparcia poszkodowanych. Cytując żonę jednej z ofiar magazyn pisze: To żenujące, że Bundestag nie zdobył się na to, by chociaż minutą ciszy upamiętnić ofiary zamachu.Niemieckim władzom zarzucany jest „niedostateczny szacunek”. Jak stwierdziła rozmówiczyni tygodnika: Mieszkańcy i turyści nadal kładą kwiaty i zapalają znicze na Breitscheidplatz, by zademonstrować solidarność z ofiarami, a od rządzących można jedynie usłyszeć, że chcieliby jak najszybciej powrócić do normalności.

CZYTAJ TAKŻE:
Ciężarówka wjechała w tłum ludzi na jarmarku świątecznym w Berlinie [+VIDEO/+FOTO]

Jako przykład godnego zachowania Tagesspiegel wskazuje pogrzeb polskiego kierowcy Łukasza Urbana, w którym udział wziął prezydent Polski Andrzej Duda.Tygodnik zwraca uwagę, że w uroczystościach pogrzebowych ofiar z swoich krajów wzięły również udział władze Włoch i Izraela. Jak zauważa Tagesspiegel niezadowolenie z powodu takiego podejścia do ofiar zamachu rośnie.

kresy.pl / tvp.info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz