NBC News: Korea Płn. potajemnie zwiększa produkcję wzbogaconego uranu

Telewizja NBC News powołując się na amerykańskie źródła wywiadowcze podała, że Korea Płn. zwiększyła produkcję wzbogaconego uranu.

NBC News cytując anonimowych urzędników w Waszyngtonie, powołujących się na informacje, CIA podała, że w tajnych ośrodkach na terenie Korei Północnej wciąż prowadzona jest produkcja wzbogaconego uranu.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5959 PLN    (27.08%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Władze w Pjongjang liczą jednocześnie na ustępstwa ze strony Stanów Zjednoczonych w trakcie rozmów dotyczących denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Kraj ten wprawdzie zaprzestał prób rakietowych, jednak – jak twierdzi amerykański urzędnik – nie ma dowodów na to, że zmniejsza zapasy broni lub przerywa produkcję wzbogaconego uranu, co może oznaczać, że próbuje oszukać Waszyngton.

ZOBACZ TAKŻE: Szczyt Trump-Kim w Singapurze. Podpisano wspólny dokument. „Duży postęp” [+VIDEO]

Joel Wit, były amerykański dyplomata, który w 1994 prowadził z Koreańczykami negocjacje dotyczące porozumienia nuklearnego,powiedział w rozmowie z NBC News, że Korea Północna, poza oficjalnym ośrodkiem wzbogacania uranu w Jongbjon, dysponuje co najmniej jeszcze jednym tajnym kompleksem atomowym.

Trwają prace, aby wprowadzić nas w błąd, co do liczby ośrodków, ładunków oraz pocisków rakietowych – powiedział NBC News inny informator, zaznaczając że Stany Zjednoczone uważnie to obserwują.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Korea Północna zamknęła swój poligon nuklearny

Kim Dzong Un w trakcie spotkania z Donaldem Trumpem 12 czerwca zobowiązał się do pełnego rozbrojenia jądrowego. W trakcie szczytu w Singapurze nie powstał jednak harmonogram konkretnych działań, które miałyby prowadzić do tego celu.

Kresy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz