Dziś narodowcy ogłoszą powstanie partii. Jej prezesem będzie Robert Winnicki, a do końca roku poznamy kandydata na prezydenta – podaje „Rzeczpospolita”.

Narodowcy planują konferencję prasową na godzinę 13. Ma ona dotyczyć rejestracji nowej partii i poszerzenia dotychczasowego pola działalności.

Prezesem ugrupowania ma zostać Robert Winnicki, obecny prezes honorowy Młodzieży Wszechpolskiej. „To on był inicjatorem współpracy MW i ONR przy organizacji Marszów Niepodległości. Spinał wszystko organizacyjnie i jest naturalnym liderem. Wybraliśmy go jednogłośnie” – mówi „Rzeczpospolitej” Krzysztof Bosak, który zostanie wiceprezesem partii. Dotychczas Ruchem Narodowym, który był nieformalnym konglomeratem kilku środowisk i organizacji, kierowała kolegialna Rada Decyzyjna.

W zarządzie znaleźli się też m.in. Marian Kowalski z ONR, były poseł PiS Artur Zawisza, europoseł LPR Sylwester Chruszcz oraz prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Witold Tumanowicz. Gdy partię zasilą członkowie ma odbyć się kongres, który wybierze nowy zarząd i prezesa – pisze „Rzeczpospolita”. Partia wystawi kandydata w wyborach prezydenckich w 2015 roku. Rozważana jest kandydatura Artura Zawiszy, rozmowy toczyły się takze z posłem do Parlamentu Europejskiego wybranym z list PiS, Mirosławem Piotrowskim.

rp.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz